on-line poradna

Poradna trvale uzavřena.

Blinkaní u 7,5 měsíčního dítěte - dítě od 4 měsíců neblinkalo, ale po zavedení zeleniny se zase vrátilo

Dotaz: Dobrý den,
předem bych Vám chtěla poděkovat za Vaši poradku je opravdu skvělá a již mnohokrát mi pomohla. Proto bych se na Vás ráda obrátila s následujícícm dotazem. Mám 7,5 měsíčního chlapečka. Zpočátku trochu více blinkal a tak jsem dle Vašich rad udělala všechna opatření a opravdu pomohly. Asi kolem 4 měsíce se situace úplně zlepšila a tak jsem mohla všechna opatření zrušit.
Po zavedení poledního přírkmu se ovšem blinkání opět vrátilo. V poledne jí zeleninku, pak si chvíli hraje a pak si jde lehnout. Někdy se poblinká již v postýlce, ale někdy třeba až po 4 či 6ti hodinách a i když jsem ho mezitím kojila tak stále blinká tu zeleninku. Je pravda, ze se to většinou stane když se přetačí na bříško nebo se snaží sedat, ale je mi divné, že ranní kojení či večerní kaši takto neblinká, proto bych se Vás chtěla zeptat jestli je to normální a co mohu udělat proto abych toto blinkání omezila. Přemýšlela jsem i o snížení či zrušení poledního příkrmu (jí tak 150-180 g), ale to bych zase nerada když ho tak pěkně papá.
Děkuji a přeji krásný den.
Veronika

Odpověď: Dobrý den, příkrm určitě nerušte. Trávící trakt dítěte si naopak potřebuje zvykat na novou stravu, aby se s ní lépe a lépe vypořádalo. Já bych zkusila ten příkrm více zahustit, klidně třeba rýžovou nebo kukuřičnou kaší. Až bude dítě lézt po kolínkách a nebude tak často přímo na bříšku, tak by se to mělo lepšit. Pokud zahuštění pomůže, tak ho postupně ubírejte, jednak se dítě bude vertikalizovat, což samo o sobě blinkání omezí a také trávící trakt si bude zvykat. Zahustit pak klidně můžete i ovoce, to není žádný problém. To je možné zahustit třeba i rozdrcenými piškoty atd.
A děkuji za Vaše slova díků, jsem ráda, že Vám poradna pomáhá!

Autor
-
ID otázky: 30680

Fotogalerie

Databáze
otázek a odpovědí
Vstoupit