on-line poradna

Poradna trvale uzavřena.

Budit a odstříkávat ? 11 týdenní dítě, které je hodně spavé a budím ho co 4 h ve dne i v noci

Dotaz: Dobrý den. Mám 11týdeního chlapečka teď už pouze na MM ( do konce šestinedělí spíš Nutrilon).Porodní váha 3,93. Měly jsme po porodu zdravotní problémy -spála, žloutenka, průdušky- tak pořád jen spinkal a nechtěl pít.Třetí den váha 3,40. Z porodnice jsme odcházeli na nutrilonu. Mě se moc mlíčka nedělalo, ale nevzdali jsme to. Po poradě s porodní asistentkou jsem po dvou hodinách přikládala a následně hodinu po kojení odstříkávala mlíčko. Začátek byl po 10.Postupně se malý začínal chytat nejdřív po 20, 30. Po 3 hod i 40 a po 3,5hod 60.Nyní už vytáhne mezi 90 až 130, ale to je po čtyřech hodinách. A já ihned po nakojení odstříkám 30 až 50.Dnešní váha 5.5kg a krmýme pravidelně po čtyřech hodinách ( musím ho ale z větší části budit-přes den i v noci- 1,5,9,13,17,21). Mám zůstat u toho buzení a pořád ještě odstříkávat? Bojím se aby se mlíko nestratilo a aby ho bylo dost.Mrazák je plný a mě je ho líto vylévat.Na podporu užívám homeopatika, bylinky, čaj. Občas se mi stane, že jedno prso odmítá, přesto že má hlad a v prsu mlíčko ještě je. Pak hodně pláče a musí dostat odstříkané. Děkuji moc za radu a přeji pěkný den Andrea

Odpověď: Dobrý den, tedy smekám před Váma až k zemi, jak jste se krásně rozkojili! Fakt super, veliká gratulace šikovné mamince!
To odstříkávání už nutné není, ale rušte ho postupně (tak 1 odstříkávání za 2 dny, případně postupně zkracujte délku všech odstříkávání, každý den třeba o minutku či dvě), ať to pro prsa není šok. S tím buzením je to složitější. Pokud se dítě samo o jídlo nehlásí, tak je vhodné nějaké to buzení určitě. Ale možná bych trošku změnila režim a přes den budila krmila co 3 h a v noci budila jen 1x, ať se více vyspíte.

Autor
-
ID otázky: 30659

Fotogalerie

Databáze
otázek a odpovědí
Vstoupit