on-line poradna

Poradna trvale uzavřena.

Vpáčené bradavky - jak je nachystat pro přiložení dítěte po porodu?

Dotaz: Dobrý den, mám vpáčené bradavky a proto během těhotenství používám Avent Niplette a formovače Medela.oo Je to lepší, ale ne na stálo. Mám jeden den potermínu porodu, a tak mě zajímá, jak nejlépe přiložit co nejdříve dítě po porodu k prsu (nejlépe na porodním sále), zda před tím použít nějakou z pomůcek na formování bradavek.
Dále pak mi z bradavky, která se více brání formování vytéká při vytahování z malé prasklinky žlutobílá vodička. Patrně nejde o mlezivo, protože z druhé mi nic podobného neuniká. Bepanthen ani Calcium pantotenat nepomáhá. Nevíte o, o co by se mohlo jednat?
Tak to je vše, moc děkuji předem za odpověď. Lucka.

Odpověď: Dobrý den, žlutobílá vodička je mlezivo, takže to opravdu nijak neléčte. :-)
Před přiložením dítěte po porodu můžete bradavku těsně před přiložením (pokud si na to po porodu vzpomenete, to je takové období, kdy není matka zcela při smyslech :-))vytáhnout tím Nipplette systémem nebo třeba natáhnout odsávačkou či stříkačkou, která má ustřihlou špičku a píst vložený naopak. Ta hladká strana se přiloží na prso a podtlakem se bradavka vytáhne. Na ta první přiložení nedoporučuji kloboučky, ať si Vás může děťátko pěkně očuchat. :-) Pokud by se přiložení nedařilo ani další dny, tak použijte kloboučky - vždyť jsou určeny pro tyto případy. Dítě si časem ty bradavky ještě více vytáhne a pak se kloboučky dají odbourat.
Přeji Vám pohodový porod a ať se Vám potom s drobečkem kojení pěkně daří!

Autor
-
ID otázky: 30618

Fotogalerie

Databáze
otázek a odpovědí
Vstoupit