on-line poradna

Poradna trvale uzavřena.

Sirupy , granulované čaje a zoubky

Dotaz: Milá Jiřinko,
obracím se na Vás s prosbou o radu ohledně dět.sirupů.Lukášek od chvíle,kdy nekojíme (konec 11.měs.)se !plácá "v rýmě a v kašli.Paní doktorka na něm žádnou virózu nenašla a tak předpokládá,že by se mohlo jednat o rýmu a kašel alerg.původu.(Já trpím jarní alergií).Dostal Claritine sir.Ambrobene sir.,při teplotě dostává Brufen sir...Takže sirupků si docela užívá.Obsahují cukr,jsou sladké,aby dětičkám chutnaly a nedělaly potíže při jejich podávání.
Ptám se,jestli můžou tyto sirupy ovlivnit kazivost zoubků?

Ještě mám dotaz ohledně váhy.Lukáškovi bude 1.5. rok.Prodní váha 2940g a během výlučného kojení do konce 6měs.přibýval ukázkově.Od chvíle příkrmů se nedaří tak rychle přibývat a to ho nešidím !!!!Aktuální váha je 8920g a 80cm.Je čilý,leze po čtyřech,chodí za 1 ručku a pořád je v pohybu.Psala jsme vám,že vypije 1500ml čaje za den,ale žádné UM.Pití čajíku není na úkor jídla.
Mám nějak řešit jeho váhu?

Děkuji Vám za rady a psych.podporu pro nás všechny,které občas zaváháme,jestli je u prcků vše v pořádku.
Přeji Vám hezké chvíle s bříškem i chlapečkem.

Kamila


Odpověď: Dobrý den, pokud dáte ty sirupky na lžičce a nepocucává je dlouhé minuty či hodiny z lahve, tak by to nemělo nijak zoubky negativně ovlivnit. Nejlépe ten sirupek ještě zapijte vodou. Spíše pozor na ty čajíky - aby nebyly slazené či to nebyly ty granulované čaje - to je v podstatě jen cukr. Pocucávání takových čajů z lahve může zoubky pokazit dost.
Toho přibírání se nebojte, každé dítě je prostě jiné. Normální přírůstky po 6. měsíci věku jsou 170-340g měsíčně. Pokud pěkně baští, při každém jídle alespoň 150-250 g jídla (zhruba), tak jistě hlady netrpí. Přesnější čísla, kolik by toho dítě mělo zhruba sníst v jakém věku a čeho jsou v tabulkách zde na stránce - viz. Zavádění příkrmů vlevo v menu.


Odpověď: Jiřinko, děkuji za odpověď.
Já mu právě ty granulované čaje dělám !!!???Ne v takovém poměru jako je uvedeno,ale pije jen ty , občas kojeneckou vodu.Kupuji od Hippu a střídám příchutě(ovocné,bylinkové). Z Vaší odpovědi chápu,že to není správně.

Můžete mi poradit jaké čajíky jsou vhodné pro ročního prcka ?

K.

Odpověď: Dávala bych normální dětské či ovocné čaje - ty v pytlících. Granulované čaje jsou opravdu hlavně cukr - však mrkněte na složení. A 1,5 l takového čaje denně skutečně může ohrozit zdravé zoubky dítěte, to je skoro stejné jako pocucávat sladkou minerálku.

Autor
-
ID otázky: 30615

Fotogalerie

Databáze
otázek a odpovědí
Vstoupit