on-line poradna

Poradna trvale uzavřena.

4 týdenní dítě se hodinu po nakojení budí a cucá si pěstičku - mám ho znovu přiložit k prsu?

Dotaz: Dobrý den, mám 4 týdenního chlapečka (2650g a 48cm, nyní 3240g), kterého přikládám k oběma prsům při jednom kojení, z jednoho prsa pije intenzivně cca 5-7min, pak ho nechám odříhnout a pokud neusne, pak nabízím prso druhé, které občas ani nechce, tak ho nenutím. Ráda bych se poradila kvůli usínání - když se nám povede odříhnutí, tak ho spícího položím do postýlky - je najedený, přebalený a po chvilce (v noci i po hodině) se vzbudí pláčem, je neklidný a vypadá hladově - strká si pěstičku do pusy. Mám ho znovu přiložit, nebude mít potom v bříšku bolení, když budu kojit po tak krátké době ? A ještě jsem se chtěla zeptat, zda nevadí v jeho věku poloha na odříhnutí "na srdíčku" ? Děkuji

Odpověď: Dobrý den, poloha na srdíčku je v pořádku, děti ji navíc milují. :-) Prcek Vám prospívá pěkně, takže hlad by mít neměl. Oni ti prcci nemají potřebu jen nutritivního sání (kdy uspokojují svůj hlad), ale i nenutritivního, kdy chtějí něco jen dudlat a sát. Takže prso bych nabídla nejdříve za 1,5 - 2 h (počítáno od začátku jednoho kojení do začátku druhého kojení), jinak skutečně může mít prcek nadbytek předního mlíčka, které může v bříšku dělat neplechu.
Zkuste prcka dát do zavinovačky, aby měl kolem sebe malý prostor, také můžete na jedné straně zvednout postýlku, aby měl hlavičku výše než nožky. Na dudlání mu můžete nabídnout na chvilku svůj prst, případně dudlíček (ale jen na chvilku a sledovat, zda se nebude zhoršovat technika kojení, kojení ještě není ustálené, takže nějaké dlouhodobé užívání dudlíku ještě není vhodné).

Autor
-
ID otázky: 30594

Fotogalerie

Databáze
otázek a odpovědí
Vstoupit