on-line poradna

Poradna trvale uzavřena.

Pláč u kojení u 2 měsíčního dítěte

Dotaz: Dobrý den Jiřinko, snažila jsem se nalést podobný dotaz, ale bohužel se nepovedlo.
Mám 8 týdenního chlapečka. Kojíme přes den skoro každé dvě hodiny, v noci po třech až po čtyřech hodinách. Matýsek skvěle přibírá, porodní váhu měl 4100g a teď má 6400g. Ale mám problém, posledních pár dní se mi u kojení děsně kroutí a pláče, přijde mi, že i málo vypije, dříve sál intezivně i když krátce. Mám strach abych tímhle tempem nepřišla o mlíčko. Čím to může být, mohu mu nějak pomoci?
Děkuju moc za odpověď i za to co pro maminky děláte, díky Vašemu webu jsem si poradila se spouty problémy.

Odpověď: Dobrý den, zkuste v Databázi sekci Různé projevy dítěte u kojení. Je to zcela obvyklý jev u dětí okolo 2. měsíce věku. :-) Kojení již neřídí hormony, ale samo dítě a mlíčko již tak snadno neteče, dítě musí začít makat. :-) A to se jim, lenochům nelíbí. Váš syn přibírá naprosto nádherně, evidentně měl se získáním mléka snadnou práci a nyní musí zabrat. :-) Takže jak psala maminka níže - prsa vystřídat, nahřívat a pít při kojení teplý nápoj - to pomůže, aby mlíčko lépe teklo. A hlavně buďte Vy naprosto v klidu, to má ostatně na tok mléka také vliv (nervozita tok mléka brzdí) o mlíčko rozhodně nepříjdete a dítě si holt bude muset zvyknout, že život je i práce. :-) Můžete prckovi ještě dát při kojení teplý obklad na bříško, může mít i trošku problémy s kojením, případně dítě kojit v kontaktu kůže na kůži (dítě v pleně, Vy do půl těla nahá) - to také pomáhá k uklidnění dítěte.

Odpověď: Měli jsme podobný problém,vlastně pořád máme,malému je 10 týdnů a dělá to samé,tak střídám prso tak 10krát až se nají a potom stejně ječí jak siréna,ale přibírá tak mu to evidentně stačí,nemějte strach prostě jsou líní tahat a proto to dělají, prostě ho nechte vyplakat chvilku a on ho hlad přinutí,Taky jsem Jiřce několikrát psala a fakt pomůže nahřívání prsu při kojení.Tak pevné nervy

Fotogalerie

Databáze
otázek a odpovědí
Vstoupit