on-line poradna

Poradna trvale uzavřena.

Potřebuji odjet na 1,5 dne

Dotaz: Dobrý den paní Jiřinko,

právě jsem obdržela předvolání na závěrečný pohovor na pracovní místo do EU do Bruselu. Termín je 5.června, to Danielkovi budou 3 měsíce. Plně kojím, vždy z obou prsou, neodstříkávám, protože se mi dosud ručně nepodařilo mléko odstříkat. prsy se zdají prázdné. Chtěla bych pro Daniela odstříkat mléko na dobu, kdy budu pryč, bude to cca 1,5 dne. Mohla byste mi prosím poradit, jakým způsobem mám během dne odsávat,když mám pocit, že mléka mám jen tak tak a nic navíc. Mám si k tomu účelu zakoupit odsávačku? Bude jakákoli odsávačka schopna mi dost mléka odsát na tyto dny? Dnes kojím každé 3 až 4 hodiny.

Děkuji Vám mnohokrát za odpověď

Vanda

Odpověď: Dobrý den, to je těžká otázka. Každá odsávačka je totiž jiná a každé mamince jiná vyhovuje. Spíše si zkuste půjčit od někoho elektrickou odsávačku a mlíčko odsávat pravidelně, zhruba 6x denně - jistě sama najdete dobu, kdy nejlépe poteče - můžete zkoušet po kojení, při kojení (když byste kojila z jednoho, tak druhé prso zároveň odsávat), v přestávkách mezi kojením, ale nejméně hodinu před dalším kojením, v noci atd. Prsa i před odsáváním nahřívat, popíjet teplý nápoj - to pomůže, aby mléko lépe teklo. Na 1,5 dne budete potřebovat asi 1200-1500 ml mléka. Je to docela dost, ale máte na to ještě skoro 2 měsíce, takže zvládnout se to dá. Když budete pravidelně zkoušet odsávání, tak se laktace zvedne tak, aby se Vám toto množství získat podařilo. Nezapomeňte potom na cestě mlíčko každé 3-4 h odstříkávat či odsávat, stačí 5 minutek každé prso. Bude to náročné, ale nebojte se, tato doba rozhodně není tak dlouhá, aby to laktaci jakkoliv ohrozilo. Dokonce i kdyby dítě bylo krmeno z lahve.
Tak Vám přeji hodně štěstí, ať cesta dopadne dle Vašich představ. O kojení ani prcka se nebojte - to se zvládne v pohodě.

Fotogalerie

Databáze
otázek a odpovědí
Vstoupit