on-line poradna

Poradna trvale uzavřena.

Kojení a bolesti v podbříšku

Dotaz: Dobrý den, mám takový dotaz.Asi od ledna se mám stále problém s kvasinkami , můj gynekolog mi předepsal už asi 4 čípky ale vždy jsem měla klid jen na pár dní a zase od znova, ted se mažu lomexinem, už jsem měla clotrimazol, fermalac, macmiror a vypadá že kvasinky stále mám, ale v posledních dnech mě začlo dost bolet v podbříšku, nevím jestli to má souvislost s těmi kvasinkami, gynekologovi jem to říkala , tak mě prohmatal ale , že by se k tomu nějak vyjádřil se říct nedá. Už mám docela strach co to může být a nevím jestli to nějak nevadí u kojení , kdyby to byl náhodou nějaký zánět jestli to nemůže mít vliv na mlíčko. Už mám obavy aby to vubec bylo něco po stránce gynekologické, nikdy jsem tak dlouho kvasinky neléčila. Můžete mi prosím poradit, děkuji

Odpověď: Dobrý den, nejsem lékař a tohle je zcela evidentně lékařská záležitost....zkuste se lékaře zeptat, zda by nebylo vhodné přeléčit tu plísňovou infekci celkově - tedy tabletami, případně třeba i ultrazvuk, když máte bolesti v podbřišku. Jistě Vám dělal stěry z pochvy, měly by se opakovat, dokud nebude po problému. Tohle je zcela mimo mé zkušenosti i to, co vůbec si mohu dovolit radit. Snad jen - opravdu se nenechte odbýt, jde o Vaše zdraví a při nemizející kvasinkové infekci i o zdraví dítěte, protože i ono se může kvasinkou velmi snadno nakazit.
Přeji Vám tedy, ať se brzy přijde věci na kloub a jste v pořádku. Zatím kojení neřešte a normálně kojte, jen občas dítěti mrkněte do pusinky, zda tam nemá moučnivku (bílé či šedavé povláčky na dásních, jazyku, patru).

Autor
-
ID otázky: 30378

Fotogalerie

Databáze
otázek a odpovědí
Vstoupit