on-line poradna

Poradna trvale uzavřena.

Pláč po minutě kojení u 6 týdenní dcerky

Dotaz: Dobrý den, chtěla jsem požádat o radu při kojeni mé šesti týdení dcerky(porodní váha 3250g a poslední vážení před týdnem 4100g).Už asi pět dní při kojeni moc pláče.Saje třeba jen minutu a spustí.Přitom v noci pije uplně krásne bez pláče a hned usne.Myslela jsem,že ji bolí bříško-což asi prvni dny ano, protože nekakala jako normálně, ale ted kaka jako dřív.Navíc většinou tlačí při kojení.Stoličku ma žlutou a i bych řekla,že čurá tak jak má.Mám strach aby nebyla hladová a pěkně rostla.V čem může být problém?nechutná ji?mám ji přikládat častěji?(pije co 2-3 hodiny).Moc děkuji za váš čas a odpovědˇ.S pozdravem Martina

Odpověď: Dobrý den, no, na hlad to tedy nevypadá, dcerka Vám prospívá velice pěkně. :-) Takže v tomto směru můžete být klidná.
Zkuste dcerce dát teplý obklad na bříško při kojení (můžete koupit v DM drogerii polštářek s třešňovými peckami a ten nahřát v mikrovlnce), nahřát můžete před kojením také prsa.
Ale jinak můžete vyzkoušet antirefluxní opatření (více v Databázi otázek a odpovědí - Koliky, reflux, blinkání) při kojení - tzn. kojit dcerku ve zvýšené poloze (hlavička výše než nožky) a během kojení několikrát odříhnout. Možná dcerku trápí návrat mlíčka do jícnu a při něm pocit "pálení žáhy", pro děti velmi nepříjemný. Ale je opravdu možné, že jde o to bříško, při kojení se totiž dá celý trávicí systém do pohybu a to může být pro děti někdy bolestivé. Vydržte, nic jiného se ani nedá dělat. Ten teplý obklad na bříško by ale mohl pomoci. Nejdůležitější, jak jistě tušíte, je Vaše pohoda při kojení, kterou na dítě přenesete. Je to těžké, ale aby mlíčko dobře teklo, tak je to velmi důležité. :-)

Fotogalerie

Databáze
otázek a odpovědí
Vstoupit