on-line poradna

Poradna trvale uzavřena.

Zvláštní projevy při kojení 2,5 měsíční dcerky - škubání a pláč u prsu, pouštění bradavky

Dotaz: Dobrý večer,
mám opět problémy s kojením s mojí 2,5měsíční holčičkou.Nedávno jsme měly trable při kojení takové,že malá začla po několika minutách plakat a svíjet se.Tak jsme zajeli k homeopatičce a ta nám dala léky,které nám zabrali tak na týden.Jenomže před několika dny malá opět začla zlobit,ale projevuje se to jinak asi tak po 3minutách při každém kojení tedy kromě noci začne s sebou škubat a plakat(vezme bradavku do pusinky párkrát si lokne a začne se napínat a trhne s sebou a pustí bradavku,pak si ji zase vezme do pusinky a znovu se to vše opakuje).Takže když pije jenom 3-5minut,tak vypije pouze přední mléko a to asi není dobře.Tak nevím v čem je problém,jestli mám málo mléka.(Je pravda,že prsa nejsou už tolik nalitá jako před tím,ale prý je to normální,že se tvorba mléka upravý).Pokud si zmáčknu prso,tak mi z něho mléko teče.
Jinak aktuální váhu nevím,ale myslím tak 5,3kg (porodní 3,3kg a při odchodu z porodnice 3,12kg).
Prosím poraďte mi,zkoušela jsem jí dát i z lahvičky,ale je to stejné.Mockrát děkuji a přeji hezký večer.

Odpověď: Dobrý den, tohle je prostě normální chování dítěte v tomto věku. A vůbec se nebojte, že by pila jen přední mléko, takto staré děti jsou velmi šikovné a k zadnímu se dostanou už během půl minutky či minutky. Dcerka navíc prospívá skvěle, takže nějaké obavy nejsou vůbec na místě a nabízení lahvičky také ne.
Děti jsou v tomto věku již velmi zvědavé, zkoušejí, co si mohou dovolit, co se stane, když budou tahat a pouštět bradavku - opravdu je to normální (však si pročtěte Databázi otázek a odpovědí - Různé projevy dítěte u kojení). Zkuste dát dcerce při kojení na bříško teplý obklad (třeba nahřátý pytlík s rýží či s peckami - DM drogerie), hodně se uklidněte a buďte v pohodě. Můžete kojit v tiché, klidné místnosti, nenechte se ničím vyrušovat. Dcerku svlečte jen do plenky, Vy buďte nahá do pasu, přehoďte přes Vás deku - kontakt kůže na kůži děti uklidňuje. Chce to opravdu hlavně Vaši pohodu, nenechat se tím vyvést z míry a věřit dítěti, že se zvládne zasytit (a nebojte se, i za tu krátkou dobu to zvládnou, několikrát prso v klidu znova podejte, případně nabídněte i druhé prso a dítě se určitě zasytí dostatečně - výborné prospívání Vaší dcerky je toho důkazem). Děti už u kojení příliš klidné nebudou a budou vymýšlet různé lumpárny. :-)

Fotogalerie

Databáze
otázek a odpovědí
Vstoupit