on-line poradna

Poradna trvale uzavřena.

Kojení v noci v 5ti týdnech x kolika - jak často by mělo být kojeno takto staré dítě v noci?

Dotaz: Dobrý den, moc se mi líbí Vaše poradna!!! Mám holčičku 5 týdnů a trochu bojujeme, asi má koliku, často ji bolý bříško, ale je mi divné že prvních 14 dní po porodu bylo vše OK. Zkoušely jsme i dokrm Nutrilonem, ale nikam to nevedlo,tak radši kojím, ale mrzí mne, že z toho malou bolí bříško.Dávám jí spát celkem pozdě, tak kolem deváté kojím a pak jde spát, v lepším případě vydrží spát 3-4 h, ale spíš míň, po té se probudí na kojení po 2 h a pak buď to pokračuje po 2 h a tak od pěti až šesti hodin se kroutí a bolí ji až do oběda bříško a nebo se budí i častěji, když je špatně. Někdy zas ji bříško nebolí ale stejně od brzkého rána nespí a přes den toho taky moc nenaspí. Nevíte jak docílit aby spala o něco déle? Jak často se má takhle malé miminko zhruba v noci kojit? Vím, ž eto je individuální, ale alespoň zhruba.Děkuji za odpověď, Mirka.

Odpověď: Dobrý den, jsem ráda, že se Vám má poradna líbí. :-) Děkuji.
Takto malé miminko se v noci kojí zhruba tak často jako ve dne, ten režim se teprve tvoří, takže vydržte, bude to lepší.
Bohužel s tím bolením bříška se příliš nedá dělat a rozhodně si nevyčítejte, že holčičku kvůli kojení bolí bříško! Bříško stejně nebo i více bolí i děti uměle živené, MM je v tomto směru to nejlepší, co můžete slečně dát, protože je pro děti nejlépe stravitelné, je pro ně nejpřirozenější.
Prolistujte si v Databázi otázek a odpovědí sekci Koliky, blinkání, reflux a vyzkoušejte antirefluxní opatření i opatření proti kolikám, můžete zkusit vyřadit dočasně ze své stravy mléko a mléčné výrobky, ale jinak klasika - nahřívání a masáže bříška, cvičení s nožičkama atd. - vše najdete v Databázi. Ty antirefluxní opatření je vhodné vždy zkusit, i když třeba dítě neblinká, tak se může mlíčko do jícnu jen lehce vracet a dítě prožívá velice nepříjemné pocity, vyžaduje časté kojení a vůbec to celé může působit jako kolikové bolesti.
Tak Vám držím pěsti a přeji hodně sil. Není to s dětmi v tom mladším kojeneckém a novorozeneckém věku vůbec jednoduché. Musí se to hlavně přežít. Taky se na to již chystám. :-)

Autor
-
ID otázky: 30315

Fotogalerie

Databáze
otázek a odpovědí
Vstoupit