on-line poradna

Poradna trvale uzavřena.

Mám alergii na kravské mléko, mohu ho někdy při kojení pít?

Dotaz: Dobrý den.Mám alergii na kr.mléko.Může to mít i moje dítě?Jak by se to projevovalo u něj.Vadí ,když za den trochu mléka vypiji?

Odpověď: Alergii na kravské mléko může mít i Vaše dítě, takže velmi opatrně - měla by jste držet eliminační dietu (viz. menu vlevo na stránce - Zavádění příkrmů a na posledních 2 stranách toho souboru Word je tato dieta rozepsána). Každopádně by jste neměla konzumovat mléko a mléčné výrobky během kojení vůbec a u dítěte by mělo být postupováno při zavádění příkrmů jako u potencionálního alergika (což samozřejmě je, když jste alergička Vy) - to je také vše rozepsáno v těch postupech zavádění příkrmů. Je vhodné plné kojení protáhnout až do 7. či 8. měsíce věku dítěte, to je nejlepší ochrana před alergiemi.
Projevit se to může různě - neprospíváním dítěte, zelenou, řídkou, hlenovitou stolicí, zvracením. Ale objevit se to může kdykoliv - propuknout může v různém věku dítěte, proto je vhodné to vůbec nepokoušet a snažit se propuknutí alergie zcela předejít. Po 3. roce věku dítěte již drtivá většina dětí kravské mléko zvládne bez alergických reakcí.

Autor
-
ID otázky: 30292

Fotogalerie

Databáze
otázek a odpovědí
Vstoupit