on-line poradna

Poradna trvale uzavřena.

Dítě, které bez problému jedlo příkr, nyní příkr odmítá a chce více kojit

Dotaz: Mám 8,5 měsíčního syna. Od 6 měsíce jsem začala dávat příkrmy, nedělalo mu to žádný problém, ale asi už měsíc toho příkrmu moc nesní a vyžaduje kojení. Problém je v tom, že už má zuby a často mě kouše. Chtěla bych samozřejmě kojit dál, ale ne tak často. Co mám dělat? A další problém je, že se naučil usínat u kojení nebude to do budoucna, kdy ho budu chtít odstavit problém? Děkuji

Odpověď: Dobrý den, ano, usínání u kojení může být do budoucna velkým problémem a zlozvykem. :-) Takže se snažte prcka dávat do postýlky alespoň trochu při vědomí.
S těmi příkrmy je to někdy velmi těžké. Buďte trpělivá a co nejvíce v klidu a prostě nabízejte, nabízejte, nabízejte. Bohužel více Vám moc neporadím, ale rozhodně dítě do ničeho nenuťte násilím, to nemá smysl. Již zhruba za 2 týdny by jste mohli začít dávat kouskovatou stravu, potraviny do ruky (viz. menu - Zavádění příkrmů - v těch souborech je vše k příkrmům) a pro děti to zase bude nové a zábavnější. Jezte u jednoho stolu, z jednoho talíře, zkuste dítě pro jídlo více zaujmout. A prso se pokuste prezentovat jako odměnu PO jídle, ale je to velmi těžké. Časem se naučí jíst každé dítě, ale někdy se i takto vracejí zpět, bohužel. Takže příkrmy normálně dávejte a když bude potřeba, tak dokojte, snažte se ale počet kojení nezvyšovat, aby dítě nebylo zase znova plně kojeno.
Držím Vám pěsti a vydržte. Ty děti nás pěkně zkoušejí (a bude hůř), to už jiné nebude. Musíme se obrnit svatou trpělivostí a přežít to.

Autor
-
Odmítání příkrmů
06. 03. 2007 21:03:49
ID otázky: 30208

Fotogalerie

Databáze
otázek a odpovědí
Vstoupit