on-line poradna

Poradna trvale uzavřena.

Kojení při matčině střevní viroze

Dotaz: Dobrý den,opět prosím o radu-máme 2 a půl měsíční holčičku a včera jsem skončila na infekčním-zvracela jsem a měla teplotu,dali mi kapačky a antibiotika,prý nějaký zánět.Malou přikrmuji Nutrilonem HA tak 3krát denně 90ml.Chtěla jsem se zeptat,jestli jí nemám dávat víc UM,protože nevím,co ode mě v mléce může mít za výživu,když jsem už dva dny těměř nic nejedla kvůli té nevolnosti,jen piju čaje a dostanu do sebe tak suchý rohlík.A ještě bych ráda věděla-chtěli mě na 2dny hospitalizovat,já jsem ale podepsala revers.Malou bych mohla mít prý u sebe,ale mám strach,aby se tam ona něčím nenakazila.Dnes je mi opět hůř a mám obavu,abych se do nemocnice nakonec nemusela vrátit-šlo by malou dokrmovat po tu dobu UM,já bych odstříkala a pak by jsme se vrátily ke kojení,nebo už by to pak nešlo?Dokrmuju z lahve,nedělá ji to problém...Děkuji,Nováková

Odpověď: Dobrý den, určitě kojte a kojte, dítě získá z Vašeho mléka protilátky, které ho před podobnou infekcí ochrání. Když nyní hůře jíte, tak to dočasně nevadí (tak týden), důležité je, že pijete.
Při hospitalizaci je samozřejmě možné dítě dočasně krmit jen UM, ale lépe Vašim odstříkaným MM a částečně UM. Ke kojení je návrat možný, ale s tou lahví bych byla velmi opatrná. Nyní dcerka mít problémy se střídáním lahve a prsu nemusí, ale čím bude starší, tím bude chytřejší a může jí ze dne na den dojít, jak je to z lahve jednodušší a prso začít odmítat.
Pokud by byla pár dnů jen na lahvi, tak by mohl být návrat k prsu pro ni nepohodlným, mohla by ho odmítat...nejde to dopředu předvídat, ale riziko zde je.

Autor
-
ID otázky: 30163

Fotogalerie

Databáze
otázek a odpovědí
Vstoupit