on-line poradna

Poradna trvale uzavřena.

Vitamíny v mléce ze stravy matky - dítěti podávané železo mu způsobuje zácpu

Dotaz: Dobrý den,mám 10-ti týdenní holčičku a paní doktorka u ní zjistila z krve anemii a doporučila AKTIFERRIN do trošky čaje,2 krát denně 8 kapek.Ale malá má dost velké vedlejší účinky,což je zácpa a větry,před tím bylo vše v pořádku a krásně spinkala,i 5-6 hodin.Teď má koliky,kroutí se,stále pláče a vůbec nespí..Chtěla jsem se zeptat,jestli bych ji toho nemohla ušetřit a nedá se to vyřešit,že bych vyšší dávky brala já a ona by to pak vypila v mléku ode mě,už zpracované.Já teda beru ráno Aktiferrin taky-v tobolce,jednu,od porodu.Děkuji,Nováková

Odpověď: Dobrý den, no, to víte, že můžete zvýšit přísun železna i Vy, ale železo obecně má tyto účinky i přes MM - staví matku i dítě. Můžete vyzkoušet jiný preparát, třeba Feronat. To železo by se nemělo brát dlouhodobě, kontrolní odběr krve již bývá většinou v pořádku a pak se již kapky nedávají. Takže snažte se jíst co nejvíce železa Vy - maso, zeleninu a opatrně zkuste zvýšit přísun železa v těch tabletách.
Určitě dejte ale lékařce co nejdříve vědět, že to železo má na dcerku tyto nepřiznivé účinky, ať zkusí ten preparát vyměnit, případně se s ní domluvte, že zkusíte zvýšit železo ve své stravě, zda nepočká, jestli to pomůže samo o sobě.

Autor
-
ID otázky: 30134

Fotogalerie

Databáze
otázek a odpovědí
Vstoupit