on-line poradna

Poradna trvale uzavřena.

Blinkání po Sunaru?

Dotaz: Dobrý den,
potřebovala bych poradit. Posledních 14 dní jsem 4 a půl měsíčnímu dítěti začala na noc dávat Sunar č.1.Jinak pořád kojím. Dělám to proto,aby si pomalu zvykal na něco jiného než je MM,protože mám zvětšená prsa a začalo mi to dělat neplechu,takže potřebuji přestat kojit. A nechtěla jsem to odbourat ze dne na den. Takže na noc mu dám 120ml,víc nechce a pak opět po 3 hodinách kojení,stejně tak přes den po 3 hod. Od středy jsem mu začala dávat Sunar pro děti od 4.měsíce a od té doby trochu blinká. poslední 2 dny blinká hodně. večer to normálně vypije,krkne si,trošku ublinkne a je to dobrý,ale potom přes en blinká stále. Hned po nakojení,tak ho převlíknu a zase,opět převlíknu a zase. Po hodině zase. Prostě celý den. Jinak je veselý a nevypadá,že by mu něco bylo. Myslíe,že je to po tom Sunaru? neměla jsem ten č.1 podávat dýl,aby si jeho žaludek zvykl? A mam ho přestat dávat úplně a vrátit se k č.1? Vůbec nevim co mám dělat,ale přestat kojit musím a nevim co mu tedy dávat. Poraďte mi,děkuji.

Odpověď: Dobrý den, především zkuste antirefluxní opatření (viz. Databáze otázek a odpovědí - Koliky, blinkání, reflux), pokud nepomohou, tak si pořiďte mléko Nutrilon AR, klidně už tu dvojku (místo toho Sunaru) - ten by měl proti blinkání po UM pomoci. Pokud by dítě blinkalo i dále přes den, tak před kojením podat přípravek Nutriton.

Dotaz: Děkuji za rychlou odpověď. Ten Nutrilon AR jsme už dávali ve 3.měsíci,kdy jsem si mylslela,že mam málo mléka,na doporučení Mudr. Nakonec jsem laktaci opět rozběhla. Malý po něm,ale nekakal,až tak po 2 dnech a strašně u toho brečel,měl to tuhé. Hned jak jsem mu ho přestala dávat,tak se vše upravilo a kakal normálně. Z databáze jsem proti blinkánní vyzkoušela vše a nic nepomohlo,asi to spíš bude tím Sunarem. Myslíte,že by vadilo,kdybych přešla na Nutrilon a začala tou 1? Jestli pro něj neni ta dvojka moc velká zátěž,když byl pouze kojený a a najednou UM.

Odpověď: Můžete to zkusit, uvidíte. :-)

Autor
-
ID otázky: 30100

Fotogalerie

Databáze
otázek a odpovědí
Vstoupit