on-line poradna

Poradna trvale uzavřena.

Znamená plač dieťaťa hlad?

Dotaz: dobrý deň. mám 8 týždňovú dcérku, priberá cca 200g týždenne. po návrate z pôrodnice som ju kojila 2 týždne cca každé 3 hod. á 10 min. po tom vždy dosť rýchlo zaspala až do ďalšieho kojenia (ale mala žltačku a vtedy sú vraj deti spavé. je to tak?). neskôr začala byť dosť uplakaná, mysleli sme, že bruško. zaspala väčšinou len v kočári a vtedy dosť dlho potiahla, v noci aj 5-6 hodín. keď k nám začali chodiť návštevy a videli ako plače, vraveli mi, že je asi hladná. a mňa to tak domýlilo, že som ju začala prikladať po každom prebudení, tým pádom z obidvoch prsníkov, lebo sa nestihlo toľko dotvoriť. teraz sa v noci budí každé 2-3 hod. a ja už začínam byť dosť vyčerpaná, lebo toho veľa nenaspím. poraďte mi, prosím, či ju mám kojiť naďalej rovnako, alebo jej môžem intervaly medzi kojeniami zase natiahnuť a nech si aj trošku poplačká. za vašu odpoveď budem veľmi vďačná.
Písala som v dotaze č. 903 a chcem ešte dodať, že cez deň kojím každú 1-2, preto som uviedla, že či mám intervaly natiahnuť.

Odpověď: Dobrý den, dcerka přibývá velmi dobře, hlad tedy jistě nemá. Opravdu si spíše zvykla na tento režim častého kojení, který ovšem není zcela v pořádku, ty přestávky by měly být alespoň ty 2 h přes den, 3 h v noci. Snažte se tedy ty intervaly zase pomalu a opatrně upravit, prodloužit - kojte z jednoho prsa a druhé nabídněte. V tomto věku se již mléko tvoří při sání dítěte, mléko se netvoří do zásoby - takže prsa nejsou nalitá, ale mléko tam je vždy, když dítě saje, tak se nebojte. :-)
Co se týče toho pláče, tak děti prostě v tomto věku stále něco trápí (ale ve Vašem případě to rozhodně není hlad) - pročtěte si v Databázi otázek a odpovědí sekci - Koliky, reflux, blinkání a vyzkoušejte tam uvedené antirefluxní opatření, zhruba týden, pokud nepomohou, tak tedy antikoliková opatření - tj. nahřívání bříška, masáž bříška, cvičení s nožičkami aj. - také jsou tam uvedené).
Takže žádné obavy, nenechte se zviklat, Vaše prospívající dítě jistě hlad nemá. :-)

Autor
-
ID otázky: 30084

Fotogalerie

Databáze
otázek a odpovědí
Vstoupit