on-line poradna

Poradna trvale uzavřena.

Blinkání - dcerka velmi silně saje

Dotaz: Dobrý den,mám 4týdení holčičku,náš problém je v tom pokud kojím z prsu malá velmi moc tahá,/pije max 5 min/stačí natahat i hodně vzduchu do sebe, vždy si hodně odříhne a je schopna se třeba po 3 minutách poblinkat a je znova hladová,velmi málo mi spinká je schopna být 2 hodiny dopoledne vzhůru a večer pravidelně min 3
hodiny než s problémy usne a to od chvíle co jsme přijeli z porodnice, zkoušeli jsme nutriton ale velice jí bolelo bříško,je to mé druhé dítě a nejsem si vědoma že by byla špatně přisátá pokud jsem měla nalitá prsa jako zvon nebyl problém, pokud odstříkám do láhve vypije ji a skoro nikdy se nepoblinká a je spokojená a usne,a 2. mám menší problémy se slinivkou léky neberu a nekdy je mi špatně od žaludku nemůže jí to dělat nějaké problémy?děkuji za vaše vyjádření

Odpověď: Dobrý večer, především si pročtěte Databázi otázek a odpovědí - Kolika, reflux, blinkání, tam je spousta rad a tipů.
Z toho, co píšete bych doporučila změnit polohu, zkuste dát dcerku do vyšší polohy - aby hlavičku měla co nejvýše, nožky níže. Před kojením zkuste dcerce nabídnout nejdříve svůj prst, otočený bříškem nahoru, ať částečně ukojí sací reflex a na prso se tak nevrhá. Kojení zkuste přerušit a několikrát odříhnout mezi kojením, nabídněte ještě i druhé prso.
Nepíšete, jak dcerka prospívá, což je velmi důležitý údaj. Píšete, že dcerka blinká, ale jistě neblinká vše. Zkuste si zkusmo vylít na zem třeba 20 ml a uvidíte, jak to bude relativně velká kaluž.
S tou slinivkou nevím, ale nemyslím si, že by to mohlo dělat dcerce potíže. Problém bude opravdu v tom, jak hltá a pije velmi rychle.

Autor
-
ID otázky: 29992

Fotogalerie

Databáze
otázek a odpovědí
Vstoupit