on-line poradna

Poradna trvale uzavřena.

Potíže se zavedením příkrmu, jak dlouho vystačí dítěti plné kojení?

Dotaz: Zdravím,chtěla bych se zeptat.Mám dceru,osm měsíců,je stále plně kojená a nechce nic jiného jíst ani pít.Už dva měsíce zkouším zavádět příkrmy,mléko,šťávy z jablek a mrkve,polévky a kaše,nechce nic.Zlahve nesaje,udělala jsem jí velkou dírku do savičky,lžičce se brání a co se jí přece dostane do pusy hned jazykem vystrčí ven.Jak dlouho jí kojení vystačí?Zkouším to dva měsíce.Nemá dudlík,nechce ho.Jak jí naučit jíst?

Odpověď: Dobrý večer, to je skutečně každá rada drahá....existují i děti, které jsou kojené plně rok, mohou prospívat stále velmi dobře. Jen si přidejte více železa do stravy, klidně i doplňte jako vitamínový preparát. To je jedna z prvních složek, která dítěti při dlouhodobém plném kojení chybí.
Není zase tak málo těch dětí, které se nikdy nesmíří s kašovitou stravou a odmítají příkrm do té doby, než je jim nabídnuto něco pevnějšího. Dcerka do tohoto období dospěje za měsíc - tehdy bude na kousky připravena. Takže jí asi za ten měsíc posaďte k sobě ke stolu, uvařte si pěkně měkkounké kousky mrkve, bramborů, brokolice, těstovin, různé kukuřičné křupky a lákejte dcerku přímo na tyhle jídla do ruky. Jinak spousta dalších tipů ohledně odmítačů jídla najdete v Databázi - Tekutiny, příkrmy atd. - zjistíte, že opravdu nejste sama s podobným problémem. Přeji hodně štěstí a pevné nervy. Hlavně nenutit násilím, ať dcerku neodradíte.

Autor
-
Odmítání příkrmů
10. 02. 2007 23:43:19
ID otázky: 29969

Fotogalerie

Databáze
otázek a odpovědí
Vstoupit