on-line poradna

Poradna trvale uzavřena.

Ublinkávání - proč dítě někdy blinká více a někdy vůbec a odsávání - nezvyšuji laktaci nočním odsáváním?

Dotaz: Dobrý den, chtěla bych se zeptat, proč moje 11-ti týdenní dcera některé dny vůbec neublinkává a jindy skoro pořád? Nejde o ublinknutí přímo po jídle, ale o ublinkávání sraženého mlíčka mezi kojením nebo někdy i před dalším kojením. Nemůže to být po nějakém jídle, které sním? Nebo nepomohlo by prodloužit denní intervaly kojení- přes den totiž kojíme po 2 hod. (noc prospí celou a prospívá dobře). Antirefluxní opatření dodržujeme už skoro od porodu, postýlku máme zvednutou, akorát spí v noci a někdy i přes den na bříšku (jinak nechce). A ještě mám jeden dotaz- přes den se mi už nenalévají prsa, píšete, že se mlíčko tvoří až při sání dítěte, takže to chápu a Anežce mlíčko stačí, ale v noci musím 1-2x odsávat, jinak by mi praskly prsa :-)) ,jen nevím, jestli už nemám odsávat jenom do úlevy, abych si nezvyšovala laktaci. Během jednoho odsání získám z obou prsou dohromady 150-200 ml mléka. Díky za váš čas a ochotu Magda

Odpověď: No, co se týče souvislosti s jídlem, tak snad jen po konzumaci mléka či mléčných výrobků se to může zhoršit, jinak nevím. Pokud není to blinkání ve velkém množství, tak se tím nijak netrapte. Píšete, že dítě prospívá dobře, což je nejdůležitější. Ta poloha na bříšku na to může mít také vliv, ale pokud dítěti vyhovuje a opravdu prospívá, tak to neřešte. Do půl roku by se to mělo samo lepšit, dítě posílí břišní stěnu a jícnová záklopka bude taky lépe fungovat.
S tím odsáváním - jste tedy skutečně zdatný odsávač, to se musí nechat. :-) Ano, takovým velkým množstvím odsátého mléka se laktace dost zvyšuje, takže pozvolna snižujte ten čas, až se během 2 týdnů dostanete jen na lehké uvolnění prsou a posléze, po 3. měsíci už odsávat nemusíte vůbec.

Autor
-
ID otázky: 29930

Fotogalerie

Databáze
otázek a odpovědí
Vstoupit