on-line poradna

Poradna trvale uzavřena.

Malo mleka? - dítě se u kojení vzteká

Dotaz: Mam 5-ti tydenní dceru.Mame toho za sebou hodne,silna zloutenka,temer ztrata mleka,obnova laktace,vpacene bradavky,kloboucky,suplementor.Ted je ma dcera plne kojena ,nepouzivame kloboucky.Poslední dva dny se mi ale u kojení vzdy z jednoho prsu vzteka.Pripada m i jakoby v tom jednom bylo mene mleka nez obvykle,ze nema co pit.na druhy den je vse v poradku nebo se to vymení a to bezpromlemove prso je skoro bez mleka a to druhe je v pohode.Pokud tato situace nastane,musim malou kojit z obou prsou a dokonce po hodine.Muzete poradit v cem je ten problem?

Odpověď: Dobrý den, předně Vám gratuluji a skládám poklonu, jak jste zvládla a překonala množství obtíží, které Vás na cestě za plným kojením potkaly. Jste opravdu skvělá!!
S tím vztekáním si spíše myslím, že dcerce to mlíčko hůře teče, takže nahřejte prsa před kojením a při kojení popíjejte teplý nápoj. Jinak postupujete zcela správně, nabídněte obě prsa, klidně několikrát. Hlavně se snažte o co největší pohodu, máte toho hodně za sebou, takže plno stresových faktorů. Nyní si opravdu snažte o klid, pohodlně si sedněte a užívejte si to. To Vám pomůže problémům se spouštěním mléka (spouštěcí reflex je na stres velmi citlivý) předcházet.

Fotogalerie

Databáze
otázek a odpovědí
Vstoupit