on-line poradna

Poradna trvale uzavřena.

Vpáčené bradavky, piersing

Dotaz: Dobrý den,
mám vpáčené bradavky a lékař mi popradil, že je to možné řešit buď operací, která přeruší mlékovody,ale často se prý bradavka zas vtáhne dovnitř. Navíc se prý vůbec nedá kojit. Nebo, že si mám nechat do bradavek vsadit piersing, velmi jednoduchý a prý efektní způsob jak napřímit bradavky. Udělala jsem tedy co říkal a mám v bradavkách vertikální "činku" Nosím to již měsíc a bradavky mám stále ven a nic se nebolaví ani nehnisá. Bylo mi řečeno, že zhruba po půl roce nošení by mělo být vazivo dostatečně protažené na to, aby se piercing vyndal a bradavkami se dalo v budoucnu kojit.Je mi 28 let, dítě plánuji tak za 3 roky. Co si o tomto způsobu "vypáčení" bradavky, prosím, myslíte? Nebude pak vadit, že bude mít bradavka po stranách dírky...Ted by se to dalo ještě vyndat a zarostlo by to.Děkuji s pozdravem Karolinha

Odpověď: Bohužel se k tomuto způsobu řešení vpáčených bradavek nemohu nijak vyjádřit, slyším ho poprvé. Takže nemohu říci vůbec nic...nevím, jaký mohou mít dírky v bradavce vliv na kojení, ale každopádně piercing mohl narušit vývody na bradavce, mohl porušit nervová zakončení v bradavce, takže může být špatný přenos informací mezi matkou a dítětem, což by mohlo v konečném důsledku způsobit třeba nedostatek či nadbytek mléka. Opravdu ale nemám s tímto způsobem žádnou zkušenost. Vpáčené bradavky, pokud chce maminka kojit se řeší nošením formovačů bradavek od 6. měsíce těhotenství. Tyto působí tahem na zkrácené vazivo a bradavky postupně vytáhne, případně se kojí s kloboučky.
Zatím jsem se nesetkala s maminkou, která by měla potřebu řešit vpáčené bradavky, když miminko neplánuje během pár měsíců. Ale to je samozřejmě jen a jen Vaše věc.

Autor
-
ID otázky: 29813

Fotogalerie

Databáze
otázek a odpovědí
Vstoupit