on-line poradna

Poradna trvale uzavřena.

Odmítání zeleninky, blinkání po zavedení příkrmů

Dotaz: Dobrý den,mám problém se svým skoro 7měs chlapečkem už 1,5měs přikrmujeme začli jsme zeleninkou a teď dávám týden uvařené jablíčko.A problém je v tom,že mi najednou odmítá zeleninu,prostě to co jedl,tak teď odmítá,tak jsem mu do toho zkusila dát trochu přesnídávky a málem jsem nestačila nabírat.Můžete poradit,jak tohle odbourat,když to nikdy nedělal.Máme to tak:ráno MM,pak jablíčko,pak zeleninka,pak už jen MM.Nemám dát třeba to jablíčko až odpoledne?A nemůžete poradit ,jak odbourat kojení po příkrmech?
A poslední dotaz:syn od narození neblinkal a když jsme začli s příkrmy,tak blinká klidně i 2hod po jídle,nevím jestli je to z přejezení nebo z čeho,prosím poraďte.Je stále na bříšku,ale to je snad každé mimi,děkuju a přeju pěkný den!

Odpověď: Dobrý den, ano, zkusila bych přesunout to jablíčko až na odpoledne a pokud holt syn bude zeleninku odmítat, tak to udělejte tak, jak jste to udělala - trošku přesnidávky a tu postupně každý den ubírat, až bude zase jen na zelenince. Ta sladká chuť jablíčka (či obecně ovoce nebo kaše) může děti někdy skutečně tak lákat, že pak zeleninku odmítají.
Odbourat kojení lze při dávce příkrmů alespoň 150ml (u oběda a večeře, u svačinky stačí i 100ml), ale je dobré nabídnout k zapití něco jiného - vodu, čajík, ovocné ředěné šťávy v nějakém hrníčku.
S tím blinkáním bohužel nevím, spíše to bývá naopak - že se blinkání po zavedení příkrmů zlepší...pokud to není nějaké velké množství, tak to není potřeba nijak řešit. Jistě se to brzy zlepší.

Autor
-
Odmítání příkrmů
24. 01. 2007 17:32:50
ID otázky: 29797

Fotogalerie

Databáze
otázek a odpovědí
Vstoupit