on-line poradna

Poradna trvale uzavřena.

Délka kojení a dokrmování

Dotaz: Dobrý den,máme měsíční holčičku(por.délka 49cm,váha 3,15,nyní 3,45),prošly jsme různými problémy ohledně kojení a vše se nakonec daří.Jediným problémem zůstala délka kojení-malá si vyžaduje minimální hodinové papání.A opravdu mě nemá jako dudlík-celou tu dobu intensivně saje a polyká,když jsem ji zkoušela násilím odstavit po půl hodině,tak kříčí,je hladová a nelze ji utišit-pláče,mlaská a saje si ručičky či cokoli v její blízkosti.Tak nám paní doktorka doporučila,že po kojení mam přidat ve formě přikrmu Nutrilonem HA (jsem alergik na pyly)-50ml.Je to zprávná volba?Mám pocit,že mám zřejmě řídké mléko,nebo jí to málo teče a má s tím sátím dost práce,protože se mi ani nedaří odstříkat-pouze nějaku kapku po kojení,ale je vidět,že si to dokáže vytáhnout..Malá bude zřejmě i takový ten nerváček a uplakánek,protože jen co se vzbudí,tak hledá a okamžitě křičí,dokud nedostane bradavku.Také mívá koliky-při spánku se kroutí a knučí-kamarádky radí 2 lžíčky fenyklového čaje..jaký je váš názor,děkuji nováková

Odpověď: Dobrý den, 50 ml UM po kojení je jistý konec s kojením. Dítě, které má váhu jako to Vaše vypije při jednom kojení zhruba 70-80 ml, takže sama vidíte, že by to byly 2/3 této dávky a na kojení by zůstalo jen 1/3. Pokud holčička opravdu saje, tak jí prostě nechte, některým dětem to trvá déle, než se to pořádně naučí. Měňte polohy a prsa nahřívejte, pijte při kojení teplý nápoj, tím mléko lépe poteče. Doporučuji návštěvu laktačního poradce, aby se podíval na techniku kojení, zda je opravdu v pořádku a dcerka má možnost správného sání. Pokud by dcerka přesto neprospívala, je teprve na místě dokrm, zatím je ještě brzy.
Čajík si dejte Vy, dítěti ho nedávejte. I když 2 lžičky nejsou moc, tak protože jste alergik, je ideální plné kojení bez jakýhkoliv přídavků - to je nejlepší ochrana dítěte před alergiemi.

Autor
-
ID otázky: 29703

Fotogalerie

Databáze
otázek a odpovědí
Vstoupit