on-line poradna

Poradna trvale uzavřena.

Méně jíme - 5 měsíční dítě vyžaduje kojení i po více než 5 h

Dotaz: Dobrý večer, mám 5měs. holčičku -kojím plně.Krásně jedla 5 a 5 min z každého prsu cca po 3 hodinách přes den - pohoda. Teď výkyv - jí cca po 5 hodinách a to se ještě hlásí velmi nesměle - dudlíkem se ošálí klidně ještě o hodinu (bez řevu a za úsměvů), pak se nají, ale žádná pohoda - svraštělý obličej a spíš je na brek. Žádná rýma nebo tak nás netrápí. Ani na zuby to nevypadá. Zhoršila se nejen v jídle - "vytrapuje" i se spaním (též dosud vzorňačka), apod. Začínám být nervozní, aby neměla máloˇ. Děkuji za odpověď. Iva Kleinerová

Odpověď: No, zde bych poradila snad jedině prso nabízet v obvyklých intervalech, nenechat to tak zcela na dcerce, když se hlásí o jídlo tak sporadicky. Jinak se mrkněte do Databáze otázek a odpovědí na Bojkot a odmítání kojení - sice ve Vašem případě se nejedná o klasický bojkot, ale třeba tam najdete nějakou radu, která by Vám mohla pomoci. Spíše si myslím, že jde jen o dočasnou nechuť k jídlu. Za měsíc začnete s příkrmy (zelenina, ovoce, kaše), takže se nijak netrapte, nebude to vadit, když dcerka přibere tento měsíc méně. Důležitá je Vaše pohoda, kterou musíte na dcerku přenést, jakákoliv nervozita může u dítěte vzbudit naopak odpor a odmítavou reakci.
S tím spinkáním a obecně s režimem dítěte je to složitější. Ty děti se doslova mění před očima, jeden měsíc mohou spát krásně a druhý měsíc je to úplně jinak. Taktéž s jídlem. Za tři roka života můj syn změnil svůj denní rytmus opravdu nespočetněkrát a je to normální a přirozený vývoj, kterému se musíme jako rodiče přizpůsobit. Samozřejmě, že do jisté míry - akceptujeme, že nechce spát přes den, ale v noci se spinká vždy. :-) Nemusí jíst hodně, ale něco sníst musí. Je to těžké, mám doma velkého odpůrce jídla a zachovat chladnou hlavu a být v klidu je velmi, velmi těžké.

Autor
-
ID otázky: 29693

Fotogalerie

Databáze
otázek a odpovědí
Vstoupit