on-line poradna

Poradna trvale uzavřena.

Laktace - dcerka nechce být u prsu

Dotaz: Dobrý den, vaší poradny jsem již jednou využila a s díky tak činím podruhé.Mám holčičku (mimochodem je to ta vlasatá ve fotogalerii)nar.20.10.2006 plně kojenou.Do počátku našeho trápení pěkně přibývala, ale cca 3 týdny zlobí u kojení.Třkrát cucne a vzteká se, pouští se a "mlátí hlavičkou" nebo třeba prso vůbec nechce a rovnou brečí.Do této doby chtěla být u mého prsa celé dny i noci.Teď se mi zdá, že mám málo mléka -neodsaju ani ň,když chci odstříkávak, podaří se mi asi 5 stříků a konec.Vím, že nejlepší je časté přikládání dítětě, ale to moje zcela ztratilo zájem jen tak si u prsa lebedit.Když chce pít a nejde to, rozzuří se a je konec.Za ty poslední tři týdny přibrala jen 70g.Já vím, že kojené dítě může s váhou chvilku stagnovat, ale vzhledem k tomu, že to jde ruku v ruce s potížema při kojení, mi to přirozené nepřipadá.Piju čaj pro kojící mamči, občas meltu a neprlivou Magnesii.Děkuji za posouzení mého trápení.Kdyby byly potřeba nějaké doplňující informace, napíšu vše obratem.Markéta

Odpověď: Dobrý den, dle popisu dcerka skutečně přibrala méně z důvodu, že prostě málo pije. Někdy to děti v tomto věku dělají, nelíbí se jim, že mléko neteče tak rychle, jak by si přály. Zkuste prsa před kojením nahřívat, pijte při kojení teplý nápoj a hlavně se zavřete někde do klidné, tiché místnosti, přehoďte přes sebe deku, klidně dcerku svlékněte do pleny, Vy se svlečte do půl těla a kojte takto - ať se můžete pěkně obě na sebe soustředit. Jinak se snažte kojit v době, kdy je dítě ospalé.
To odstříkávání rozhodně zkoušejte, i 5 střiků je dobrých. Musíte holt laktaci zvýšit sama, když jí dcerka snižuje. Odstříkávejte klidně 8x denně, jak Vám to půjde, ideálně alespoň 10 minut každé prso (střídejte je, odstříkejte třeba minutku jedno, pak zase druhé, jak Vám to prostě půjde).
Při kojení prsa často střídejte. Pokud by dcerka nadále nepřibývala, tak nezbyde nic jiného, než jí dokrmovat, nejlépe asi pomocí suplementoru, stříkačky. Ale nechci předbíhat, zatím ještě na tom zapracujte. Ale snažit se musí i dcerka, je to vlastně hlavně na ní.
Držím Vám pěsti.

Autor
-
ID otázky: 29660

Fotogalerie

Databáze
otázek a odpovědí
Vstoupit