on-line poradna

Poradna trvale uzavřena.

Kojení - dítě při kojení pláče, při kojení usíná

Dotaz: Dobrý den,
mám takový problém při kojení dvoutýdeního syna.Občas se při kojení nedokáže uklidnit a pořád pláče, zkouším ho uklidnovat, ale nic nezabírá, tak mu musí strčit prs do pusy, ale jen někdy se hned přisaje, jindy to trvá déle.Když se přisaje tak začne hltat, ale nevydrží dlouho sát, po chvilce usíná a prso jen dumlá.Zkouším ho všelijak probudit, ale vždy si jen jednou cucne a pak zase spí.Když ho odendám od prsu, tak začne plakat,asi hlady.Po prvním týdnu přibral dost, ale ve druhém jen 11dkg.Mlíčko mám.Zkoušeli jsme kolik vysaje a vycuc i 70ml,ale to jen jednou,
jinak cucá chvíli a usne.
Také ještě musím dodat, že jsem měla zánět prsu, který jsem už vyléčila.
Předem děkuji za odpověd.
Kamila

Odpověď: Dobrý den, 110 g je dostačující týdenní přírůstek. Děti přibývají ve skocích, někdy více, jindy méně.
Pokud prcek před přiložením pláče, zkuste ho uklidnit tím, že mu vložíte do pusinky svůj prst, otočený bříškem nahoru. Bude jej chvíli sát a uklidní se. Rozhodně nedávejte plačícímu dítěti prso, protože má jazyk nahoře a nemá možnost se pořádně a správně přisát. Můžete ho naučit špatné návyky při přisávání.
Pokud dítě u prsu usíná, tak zkoušejte měnit polohy při kojení a hlavně střídejte často prsa. Pokud usíná u jednoho, přesuňte ho k druhému prsu, nenechávejte ho prso jen tak dudlat.
Ten zánět prsu může být způsoben právě i tím, že dítě prsa pořádně nevyprázdní - na to také pomůže střídání poloh. Hlavně fotbalová boční poloha a poloha madony - tyto dvě by se měly střídat minimálně. Podívejte se na www.kojeni.cz - Odborné texty - Polohy při kojení. Jak předcházet zánětům prsů se dočtete tady na mých stránkách v Databázi otázek a odpovědí - Bolesti při kojení, záněty. Více o tom, jak si poradit se spavými dětmi se také dočtete v Databázi - Spavé, líné a špatně sající děti.

Fotogalerie

Databáze
otázek a odpovědí
Vstoupit