on-line poradna

Poradna trvale uzavřena.

Stačí mléko?

Dotaz: Milá Jiřinko, předem přeji moc krásný rok 2007, ať Vám přinese jen samé radosti:-)) Ráda bych s Vámi probrala možné příčiny našich malých problémů. Ony to možná ani problémy nejsou, ale raději se zeptám. Může se stát, aby skoro 4. měsíčnímu (4m mu budou 1.1.) chlapečkovi přestalo stačit moje mléko? Nikdy jsme problémy s kojením neměli, krásně jsme přibírali, před 14 dny v poradně jsme měli 6,2kg a 65 cm :-)) V poslední době se ale Kubík odtahuje od prsa už po pár minutách (někdy je to i méně než 5min) a druhé prso si nevezme vůbec, odvrací hlavičku a vzteká se. Začal pít častěji a to hlavně v noci, dosud pil v sedm po koupání, pak až cca ve dvě a nad ránem. Nyní je to v sedm, v jedenáct, ve dvě, v pět apod. Také je nervóznější, vzteklejší a v noci se pořád vrtí, budí a poplakává. To jsme dosud neznali. Může to být hladem? Přemýšlela jsem, zda mu zkusit dát večer rýžovou kašičku od Sunárku, ta se může od ukončeného 4. měsíce, dělala bych mu ji z odstříkaného mlíčka, ale není to zbytečné? Co myslíte Vy? Děkuji moc za každou radu. Míša

Doplnění maminy: Ještě doplním, že většinou kojíme v klidné, tiché místnosti(zvykli jsme si na ložnici) a snažíme se, aby nás nic nerušilo... Přesto se pořád pouští a znovu přisává je to docela boj :-))

Odpověď: Dobrý den, myslím, že dělat ve Vašem případě jakékoliv opatření je zbytečné. Kašičku určitě nedávejte, na co prcka zatěžovat dříve, než je nutné Pokud prcek dobře přibývá, tak hlad jistě nemá. Spíše ho budou trápit zoubky. V tomto věku je také zcela běžné, že děti u kojení různě zlobí, jsou zvědavé, odtahují jsou atd. 5 minut kojení dítěti tohoto věku bohatě stačí, jsou to již profíci. Mrkněte se do Databáze otázek a odpovědí - Různé projevy dítěte u kojení.
Co se týče častějšího nočního kojení, tak jak jsem psala mamince výše, může to být bolestmi zoubků, ale také zlozvykem, děti to v tomto věku rády zkusí, zda by se nemohly zase uspávat u prsu. Mrkněte se, prosím, na ten příspěvek výše.

Fotogalerie

Databáze
otázek a odpovědí
Vstoupit