on-line poradna

Poradna trvale uzavřena.

Kroucení při kojení

Dotaz: Dobrý den, přeji hezké svátky a prosím o radu.
Mám 6 týdenní holčičku a do této doby jsme neměli větší problémy při kojení. Nyní po 6 týdnech se mi začala po 2 minutách u kojení kroutit a odtahovat se a znovu přisávat. Jak se odtahuje pořád drží bradavku a tak po chvíli už mám prso tak bolestivé, že musím kojení ukončit. Dám ji k druhému prsu, aby se mohla dojíst a tam mi začne dělat to samé. Nevíte prosím čím to může být? Kojíme stále stejně, žádná změna. Občas ji trápí prdíky, ale dělá mi to i když se zrovna nekroutí, že ji bolí bříško. Během dne mi to dělá tak u poloviny počtu kojení. Takto málo vypije a připadne mi že přestala přibírat. Zatím tedy jen podle domácí váhy, na kontrolu jsme objednaní až po novém roce. Začíná mě to trápit, protože začala prodlužovat intervaly mezi kojením a tím pádem i méně vypije. Dříve se hlásila cca po hodině, nyní vydrží i tři hodiny.
Děláme něco špatně? Jak jí pomoci či usměrnit, aby se tak nekroutila a stále neodtahovala při kojení.
Děkuji za radu.

Odpověď: Dobrý den, podívejte se, prosím, do Databáze otázek a odpovědí - Různé projevy dítěte u kojení. Děti tohle dělají velmi často, chce to hlavně kojení zklidnit, klidně se někde s prckem zavřete do tmavé, tíché místnosti, příkryjte se dekou. Prsa před kojením nahřejte, pijte při kojení teplý nápoj.
Pokud si dcerka intervaly natáhla, tak to zatím nechte tak, kdyby příbírala skutečně špatně, vždy můžete začít kojit častěji.

Fotogalerie

Databáze
otázek a odpovědí
Vstoupit