on-line poradna

Poradna trvale uzavřena.

Klobouček

Dotaz: Dobrý dne, mám doma 6- týdenní dceru. Když jsme ji přivezli z porodnice tak docela dobře pila. Potom ve 4- týdnu začali velké potíže s přisátí. Někdy jsme bojovali i hodinu než se přisála a někdy se přisála tak špatně (většinou) což vedlo k bolestivým prsou a modřinám na dvorcích. Teď kojíme s kloboučky a kojení se velmi zkrátilo a je pohodovější. Má nějaký negativní vliv dlouhodobé kojení s kloboučkem a může kojení s kloboučkem způsobovat větší nadýmání než kojení bez něj? Podle čeho je rozdělena velikost klouboučku na S, L? Děkuji

Odpověď: Dobrý den, kojení s kloboučky může přinášet spoustu potíží. Je narušen informační tok mezi dítětem a matkou, přenos informací mezi nervovými zakončeními na bradavce a mozkem matky je porušen. Může se tvořit nadbytek či naopak nedostatek mléka, mohou se tvořit retence, pod kloboučkem vzniká vhodné prostředí pro vznik kvasinkové infekce. To jsou možné potíže, ale někdy nemusí nastat žádné. Každopádně je lepší se kloboučkům vyhnout, pokud to jinak nejde (při vpáčených bradavkách), tak je možné i jejich velmi dlouhé užití.
Kloboučky mohou způsobit i větší nadýmání, spojení pusinky dítěte s prsem není tak těsné a dítě se může nalokat více vzduchu.
Velikost kloboučku je, předpokládám, závislá na velikosti prsního dvorce a bradavky matky - tedy i klobouček je větší při velkosti L.

Autor
-
ID otázky: 29538

Fotogalerie

Databáze
otázek a odpovědí
Vstoupit