on-line poradna

Poradna trvale uzavřena.

Jak vyřešit 3denní školení s plně kojícím 3měsíčním mimčem??

Dotaz: Dobrý den Jiřinko,můj dotaz se týká toho,že koncem ledna mě čeká 3dny školení a to 120km od našeho bydliště,budu samozřejmě dojíždět,čili v 6 ráno odjedu a ve stejnou dobu se navečer vrátím..hlídat bude tatínek,jelikož malého plně kojím,nakojím ho ráno,než odjedu,večer až přijedu a pak v noci..avšak mám dilema s tím,jak to nejlépe udělat přes den?Mám jim předem nachystat do mrazáku odstříkané MM,to abych si už teď začala dělat místo v mrazáku..nebo mám na ty 3dny koupit UM a nechat tatínka malého nakrmit lahví s UM??Podotýkám,že jinak,než lahví ho taťka krmit nebude,neměl by na to nervy a krmil by ho tak celý den..takže by to bylo utrpení!Vím,že tím riskuju,že si zvykne na lahev a nebude se chtít přisát k prsu,ale zase si říkám,že když bude mít hlad,tak to vytáhne i z toho prsu,i když u těch prcků člověk nikdy neví..Prosím poradíte mi,jak to vše nějak zkloubit dohromady??Děkuji

Odpověď: Dobrý den, samozřejmě je lepší, když můžete dát prckovi odstříkané MM, takže pokud to bude možné, zkuste si udělat zásobu, alespoň třeba na 1 den. Protože jedna dávka by měla být zhruba 150 ml, tak je to docela velké množství, které musíte nachystat. Pokud nebudete schopna celou třídenní potřebu pokrýt, tak klidně dejte UM.
To, že bude lahví krmit tatínek až tak nevadí, horší, kdyby jste krmila Vy. Já myslím, že až Vás uvidí, tak moc rád bude pít z prsu, nebojte.
Nezapomeňte na školení zhruba co 3-4 h prsa odstříkávat, alespoň 5 minutek každé prso. Vím, jak to na školeních chodí, ale zkuste si tam najít nějakou místnůstku. Pokud to bude možné, tak si klidně nachystejte z domu i vyvařené skleničky a můžete odstříkávat do nich. Venku bude zima, takže klidně pak skleničky hoďte za okno a mělo by mléko v pořádku vydržet (jen pozor na přímé slunce). Pokud jedete autem, tak v lednu bude i v kufru auta vhodné klima na převoz mléka.
Tak to dobře zvládněte, jste šikovná maminka, takže o tom nepochybuji.

Fotogalerie

Databáze
otázek a odpovědí
Vstoupit