on-line poradna

Poradna trvale uzavřena.

Můžu zavést přesnidávku místo kojení a kojit jen 1-2x denně 9 měsíční dítě?

Dotaz: Dobrý den paní JIřino,děkuji za váš jídelníček.Když ho porovnám tak se v 8-9.měsíců krásně shodujeme...ale nyní řeším jak navázat na váš 9-12.měsíců. Nyní kojíme ráno-snídaně v 8hod...odpolední svačina...a 1x v noci (už se 2x stalo, že malá v noci vydrží bez jídla).Psala jste sice, že mám ještě dát napít po večerní kaši,ale to malá vypoije cca 50ml čaje a nechci ji zbytečně na kojení zvykat.Ráda bych skončila kolem 1 roku.

Měla jsem představu, že od ledna odbbourám i odpolední svačinku (chtěla jsem jí nahradit Jogurtem s ovocem - dle rad lékařky (ovocný příkrm samotný radila na ráno)ú.Tudíž by kojení zůstalo 1 nebo 2 pokud by se malá v noci vzbudila. Ikdyž se nevzbudí jí až ráno v 8 - což beru jako snídaní a to kojíme. Mám tedy začít předsnídaně a ještě znovu začít dávat ke svačině kojení, když už malá není zvyklá a kojení máme ke snídani?

Celkem přes den malá vypije ještě ccca 250ml neslazenného čaje pro děti nebo kojenecké vody.

Odpověď: Dobrý den, do roku dítě potřebuje 2-3 kojení denně (lépe 3), takže tu svačinku bych rozhodně nechala jako kojení. Pokud chcete v roce skončit, tak musíte kojení nahradit UM, po roce bude stačit zhruba 200 ml mléka (třeba ve 2 dávkách po 100 ml) + mléčné kaše, jogurty, sýry.

Autor
-
Příkrmy - co a kdy se může
16. 12. 2006 23:22:33
ID otázky: 29505

Fotogalerie

Databáze
otázek a odpovědí
Vstoupit