on-line poradna

Poradna trvale uzavřena.

3 týdenní dítě je dopoledne nespokojené, pláče, vyžaduje časté kojení

info od maminy: Kubíček nám docela dobře spí v noci a odpoledne (krmení každé 2 - 3 h.) , ale každé ráno se budí v 6 - 7 a i po nakrmení a přebalení brečí nebo fňuká
a neutiší ho většinou žádné nošení, houpání, dudlík, nic kromě krmení - a to většinou trvá celé dopoledne, někdy až do 14, 15 hodin, kdy konečně usne. Aby si ze mne nedělal dudlík, snažím se ho utišovat i jinak než prsem (v této době krmíme min. po hodině), ale prostě to dopoledne nejde. Prdíky neslyším, i když stolice vychází s vydatným zvukovým doprovodem, Kubík se nijak nekroutí, nevypadá to, že by ho něco bolelo. S tím mi asi neporadíte nic než trpělivost, jen se chci zeptat - nevíte, zda je možné, aby ho přeci něco bolelo, měl větry, bolení bříška - a utišoval to jídlem? Nebo aby třeba dopoledne bylo méně výživné mléko a on měl prostě pořád hlad? (U prsu spolu stále bojujeme, on usíná, já ho budím, lechtám, obracím, střídám strany, dříháváme...) Ve stresu nijak nejsem, nevím, proč jsou naše dopoledne
taková ubrečená a zoufalá. Doktorka mi pro něj dala kapky na prdíky (Sab simplex), ale nechci mu je dávat, když prdíky neslyším a nechci do něj cpát léky zbytečně.

A ještě něco: paní doktorka mi také dala pytlíček Nutrilonu pro případ, že by opravdu špatně jedl a já nevěděla, co si počít (víc než týden nepřibíral, při poslední návštěvě u doktorky už ano - 10 dkg za 4 dny). Nedala jsem mu
to, snažila jsem se odstříkávat, i když mi to moc nejde, a dokrmovat ho stříkačkou. Slyšela jsem že když je dítě spavé a špatně pije, je možné taky dát jednou pořádný "nášup" UM, roztáhne se žaludek a dítě má příště větší hlad a líp jí - co si o tom myslíte?

Odstříkávám pro dobrý pocit, že dělám co můžu, ale po kojení už toho moc neodstříkám, bradavky mám změklé a mléko kape, nestojí to moc za řeč. Mezi kojeními je to lepší, ale do doby než bradavky změknou vytáhnu asi jen to
slabší přední mléko (a taky zachytávám odkapávající mléko z druhého prsu při kojení - takže taky to přední), a to jsem se zase dočetla, že kvasí v žaludku a dělá neplechu - tak nevím, jestli to nedělám ještě horší.

Jinak máme denně 3 stoličky a cca 7 pomočených plen, takže hlady bychom snad trpět neměli. A žloutenku zatím léčíme u okna, počasí nám přeje.

Omlouvám se za tolik dotazů. Dnes nám Kubíček probrečel skoro celý den, tak mi to nedalo a zase jsem napsala. Nezlobte se.

rada: S tím dopoledním pláčem skutečně moc neporadím, ty děťátka opravdu v tomto věku pláčou často. Většinou to bývá spíše horší odpoledne a večer, u Vás je to horší zase spíše dopoledne. Zkuste si s prckem ráno ještě lehnout s Vámi do postele a zkuste prostě jen tak podřimovat. Každá minutka spánku je i pro Vás cenná. Proč by prcek mohl fňukat Vám přesně povědět nedokážu, pro ty malé děti je to jediný způsob, jak cokoliv říci. Zkuste mrknout na mé stránky - www.kojeni.net - Databáze otázek a odpovědí - Reflux, blinkání, koliky a tam se podívejte na antirefluxní opatření (případně toto heslo zadejte rovnou do Vyhledávání) ty nikdy neuškodí a často pomohou. Také můžete miminku nahřívat bříško. Ale více než ho utěšovat, nosit a občas nakojit udělat nemůžete. Děti ale potom chtějí řešit prsem naprosto vše, takže opatrně. :-))
To o roztahování žaludku pomocí umělého mléka je nějaká nová historka, tu ještě neznám. :-)) To si musím napsat. Mám-li být upřímná, tak je to pěkná hloupost - proč zbytečně dítě vycpávat UM, když to není potřeba. Kojte dle potřeby prcka, jak bude žloutenka ustupovat, tak bude sám aktivnější (již to jistě sama pozorujete) a bude i více sát.
Co se týče toho předního odstříkaného mléka. Pokud máte pocit, že to prckovi nyní nedělá dobře, tak si ho klidně zamražte na horší časy, nemusíte ho nutně dávat. Ale pokud odstříkáváte PO kojení, tak odstříkáváte to zadní mléko, takže žádné strachy. Přední mléko je na začátku kojení.

Budu Vám držet pěsti,ať se daří. Nasajte pořádně vánoční atmosféru, ať si ty první Vánoce s děťátkem můžete pořádně užít.

Autor
-
ID otázky: 29493

Fotogalerie

Databáze
otázek a odpovědí
Vstoupit