on-line poradna

Poradna trvale uzavřena.

Bojkot? Dítě odmítá kojení přes den

Dotaz: Dobrý den, už jsem zde psal. Máme 4,5 měsíčního chlapečka narozného o 2 měsíce dříve, před 5 týdny začal bokotovat kojení a od té doby se nic nezměnilo. V noci pije pěkně, ale přes den je potřeba jej uspat, aby se napil, pokud není uspaný tak křičí a vztekáse. Jak to může dlouho ještě trvat? Týdně přibere asi 150 g. někdy nepapá třeba 6-7 hodin. Můžeme mu přidat krupičku z mateřského mléka? Děkuji

Odpověď: Dobrý den, určitě mu nich nepřidávejte, syn Vám přibírá dobře. Prcek narozený o 2 měsíce dříve by naopak měl být plně kojen o ty 2 měsíce déle, tzn. klidně do 8 měsíců a ne mu zbytečně dávat nějaké příkrmy. Navíc pokud máte na mysli krupičku do MM jako z pšeničné krupice, tak ta obsahuje lepek a ten rozhodně nedávejte před 6. - 7. měsícem gestačního věku (tzn. 8. - 9. měsícem skutečného věku Vašeho dítěte) dítěte, můžete mu způsobit i alergii ne lepek, tzv. celiakálii.
S tím kojením přes den to děláte dobře, snažte se prostě jen kojit opravdu v klidu, dítě nemusí nutně spát, ale ať zkusí manželka zalézt s prckem pod deku, klidně ať si zatáhnou žaluzie, udělají si přítmí, intimno. Vaše dítě evidentně potřebuje pro kojení maximální klid, jinak se nedokáže dobře soustředit. Takže klidně ať se oba svlečou (dítě do pleny, manželka do půl těla), kontakt kůže na kůži děti uklidňuje a přehodí si deku i přes hlavu a snad to půjde. Hlavně to chce pohodu, vím, že je to těžké, ale čím více chcete a budete nervózní, tím více dítě nebude chtít. Ale to jsem Vám zde již, myslím, vše psala. Tak přeji pevné nervy a hlavně klid. Můžete vyzkoušet dítě uspávat večer u nějaké pohodové písničky a až si dítě vypěstuje podmíněný reflex, že při této písničce (případně celém CD těchto pohodových písniček) se odpočívá usíná a je při ní pohoda, tak můžete zkusit tuto písničku pouštět i při denním kojení - mohlo by to pomoci.

Autor
-
ID otázky: 29462

Fotogalerie

Databáze
otázek a odpovědí
Vstoupit