on-line poradna

Poradna trvale uzavřena.

Dítě (18dní) celý den nespí, chce pořád kojit, vypadá nespokojeně a často kaká.

Dotaz: Dítě (18dní) celý den nespí, chce pořád kojit, vypadá nespokojeně a často kaká. Hlavně je hodně nespokojená, křečovitá, není uvolněná pofňukává až brčí. Ještě včera byla v pohodě, spala, jedla, tvářila se spokojeně.

Odpověď: Dobrý den, píšete mi moc málo informací, abych Vám mohla dobře poradit. Pokud dcerka dobře prospívá, příliš neblinká, tak může jít o růstový spurt, který okolo 3. týdne věku bývá. Zde pomůže prostě dítěti v jeho požadavcích vyhovět a za pár dnů bude zase vše v pořádku. Také může holčičku trápit kolika, která trápí hodně dětí - zde může pomoci nahřívání bříška, masáž bříška, úlevové polohy - kontakt kůže na kůži (dítě v plence na nahém hrudníku mámy nebo táty - na bříšku), nošení dítěte bříškem dolů na předloktí, cvičení s nožičkami. Děti mohou mít různé bolístky a mnohdy s tím moc nenaděláme.
Ale vzhledem k věku tedy předpokládejme, že jde pouze o růstový spurt a proto dělejte nyní pár dnů jen to, že kojte dcerku podle její potřeby a mělo by se to upravit. Obvykle to trvá 2-3 dny.

Autor
-
ID otázky: 29442

Fotogalerie

Databáze
otázek a odpovědí
Vstoupit