on-line poradna

Poradna trvale uzavřena.

Bolest v prsu, při odstříkávání žluté mléko s krví

dotaz: Mám 9 měsíční dcerku,kterou kojím asi 2x přes den,a 2x k ránu,jinak dáváme příkrmy.
Od rána mě bolí levé prso,ale jen vnitřní strana,bolí to na dotyk,a při kojení. Myslela jsem,že se jedná o kvasinkovou infekci.Bradavky jsem potřela genciálkou.
Nějakou velkou zatvrdlinu jsem nenašla,ale zkusila jsem dát tvaroh,a teď jsem zkusila odstříkat.Mlíko z toho postiženěho prsu bylo žlutší,a pak i s trochou krve.Nikdy jsem se s tím nesetkala.Poradíte,co to může být?
Můžu malou kojit?
Díky moc za rady,dost mě to překvapilo.

odpověď: Lucko, tohle by jistě zasloužilo, aby tě viděl lékař. Může se jednat jen o retenci, ale také o nestandartně probíhající, třeba zatím lokální zánět. Takže raději zítra ukázat, tím se nic nezkazí. Z prsu bych kojila, až by mléko neobsahovalo krev a nebylo by výrazně změněné, jinak odstříkávat. Zatím bych prso chladila, v teplé sprše bych zkoušela lehce rozmasírovat jakoukoliv zatvrdlinku.

doplnění maminy: Jiřinko,děkuji moc za rady.Doufám,že to bude brzy ok.Jen se bojím s tím odstříkáváním,aby se mě neztratilo mlíko, nidky mě moc odstříkávat nešlo.Ani odsávačkou žádná sláva,potřebuji k tomu prostě dcerku.

rada: Lucko, neboj se, mléko se hned tak neztratí. :-) Po takové době kojení ne. Ale krmit dcerku krví není dobré, může mít trávící potíže. Věřím, že do zítřka bude vše OK. Když bude mléko vypadat vcelku normálně, tak klidně koj, samotná bolest nebo boulička v prsu není překážkou v kojení (ani zánět ne), naopak - dítě nejlépe vytáhne z prsu všechny potíže.

info od maminy: jasný,že krví kojit nebudu.Zkusím to odsát. Teď jsem to zkusila ve sprše rozmasírovat,a vypadá to líp.Krev už nešla,a mlíko pěkně stříkalo,před tím spíš odkapávalo.Tak doufám,že to bude dobrý. Namazala jsem prso tee tree olejíčkem,a dala na to studený obklad.
Dám vědět,jak to se mnou dopadlo.Díky moc.

info od maminy:V pondělí jsem tu psala ohledně bolesti v prsu a jiné barvy MM a příměsy krve v MM,a píšu,jak to vše dopadlo.
Tak jsem byla u doktora,a jednalo se asi nejspíš o ucpaný mlékovod,a jak se to tam nashromáždilo,a pak povolilo,tak to odcházelo pryč.
Teploty jsem vůbec neměla a nemám,dneska je to lepší,už to prso nemám tak červený,jen to ještě trochu bolí.
Malou jsem včera už nechala z prsu pít,ale poslední dny mám dojem,že už ode mne moc nechce. Jen se trochu napije,a pak se odstrkuje,a brečí.Docela mě to mrzí,ale zkouším ji nenásilně přikládat,a třeba se to zlepší.
Ostříkávat mi moc nejde,tak by to pro nás byl asi s kojením konec.
Příkrmy jí krásně,apetit má moc dobrý.:o)K obědu zdlábne 300 g zeleniny + maso,a tváří se,že by si ještě dala.

rada: Lucko, tak to je dobře, že už je to v pořádku. To, že nyní dcerce mléko až tak nechutná, je po retenci normální - ono mění dočasně chuť a může ho být i méně. Do týdne by to mělo být v pořádku, takže nabízej dále. Nyní hlavně v době, kdy je dcerka ospalá a ochotná si prso vzít.

Autor
-
ID otázky: 29437

Fotogalerie

Databáze
otázek a odpovědí
Vstoupit