on-line poradna

Poradna trvale uzavřena.

Velká bolest při kojení a bolení prsou celý den

Dotaz: Chtěla jsem se zeptat. Mám problém s tím, že mě asi posledních 14 dní pobolívají prsa. Nejvíc při kojení a potom i celý den. Mám 8 měsíčního chlapečka a chtěla jsem kojit minimálně do 1 roku. Přes den kojím dvakrát někdy třikrát. Ráno ho nakojím, pak ho nakojím po svačince(přesnídávka s piškoty), někdy ne, oběd má příkrm a zapije čajem nebo džusem, na svačinku ho nakojím, někdy mu dám rozmačkaný banán a dokojím, druhou svačinku ho nakojím a večer dostane kaši, zapije čajem a jde spinkat. Usíná sám bez problémů a pak se ještě v noci tak dvakrát až pětkrát vzbudí. Jak kdy, teď mu asi rostou zoubky tak častěji.
Bolí mě bradavka, dvorec a jakoby střed prsu. Ale zatvrdliny to nejsou, ty poznám. Nejvíc to bolí celé kojení a cca hodinu po. Pak se to uklidní ale když se dotknu prsou tak bolí. Nikdy jsem s kojením problémy neměla (jen ty zatvrdliny, ale to byly malýmu asi dva měsíce). Techniku kojení používám stále stejnou, v sedě, nebo v leže na posteli.
Ještě mám jeden dotaz který sem nepatří, ale může malý jogurty? Někde jsem četla že bílé ano, ale nejsem si tím jistá.
Mockrát děkuji za odpověď. Katka

Odpověď: Dobrý den, to vypadá na kvasinkovou infekci. Taková náhle se objevívší bolest, po dlouhodobém kojení - pořiďte si genciánovou violeť a potírejte bradavky a dvorce 3x denně, alespoň 3 dny. Pokud to pomůže, tak ten týden dohromady. Vyzkoušet můžete i Canesten krém či ještě lepší je Pevaryl, ale ten je na předpis. Pokud by Vám to nepomohlo, tak si zajděte k lékaři, takhle na dálku více neporadím. Prsa nyní hodně větrejte, zkuste chodit i bez podprsenky, pokud bude dotyk látky velmi nepříjemný, tak si můžete pořídit chrániče bradavek od fa Medela (podívejte se do odkazů).
Chlapeček může už jogurt, právě od 8 měsíců se doporučuje. Začněte s kvalitním bílým, pokud ho už časem nebude chtít, tak do něj můžete přidat trochu ovoce či ovocné přesnidávky, piškotů.
Přeji Vám, ať jste brzy bez bolesti. A ještě jedna poznámka, dle toho, co píšete a vzhledem k věku dítěte bych ještě jedno kojení přidala, 2x je na tento věk málo, to až tak po roce věku.

Autor
-
ID otázky: 29409

Fotogalerie

Databáze
otázek a odpovědí
Vstoupit