on-line poradna

Poradna trvale uzavřena.

Tří měsíční holčika .. horor při kojení - dcera odmítá prso

Dotaz: Dobrý večer..
píšu Vám celá ubečená... malé bude příští týden 3 měsíce... doteď jsem plně kojila a byla sem spokojená. ale poslední 4 dny to je horor.. prostě vůbec nechce prso. je to s ní boj.. kojím z obou prs.. zkouším jedno, druhé.. a pořád dokola.. dneska už jsem fakt vyřízená..museli jsme s taťkem dát příkrm.. strašně bečela a prso nechtěla. už mi ruply nervy a dali jsme Nutrilon 1 .. myslíte , že je to normánlní?mám strach, že už nebude ode mne chtít... prosím, poraďte...

Odpověď: Dobrý den, podívejte se, prosím, do Databáze otázek a odpovědí - Odmítání kojení, bojkot kojení - tam najdete spoustu tipů, jak na tuto situaci vyzrát.
Odmítání kojení je stav vcelku běžný a objevuje se dost často, v různém věku. Důvodů může být mnoho - většinou je to nějaká změna, která proběhla. Dítě může něco bolet, třeba v pusince, mohla při kojení zažít něco, co jí nebylo příjemné, třeba jste na někoho zakřičela, lekla se, možná jste si před pár dny dala nějaké ostřejší jídlo, změnila jste třeba parfém, místo kojení, začala jste brát antikoncepci, dostala jste menstruaci, otěhotněla jste - to vše a i další věci mohou změnit chuť mléka.
Musíte vytrvat v trpělivém nabízení prsou, dítě se ke kojení rádo vrátí, nebojte se. Kojte hlavně někde v klidu, svlékněte se do půl těla, dítě do pleny, přikryjte se dekou a tak v klidu kojte. Výborné je kojení ve vaně. Před kojením prsa nahřejte, při kojení pijte teplý nápoj - mléko lépe poteče. Další rady a postřehy si přečtěte právě v mé Databázi. Nebojte se, všechno bude zase v pořádku!

Autor
-
ID otázky: 29360

Fotogalerie

Databáze
otázek a odpovědí
Vstoupit