on-line poradna

Poradna trvale uzavřena.

Co dát dítěti místo bílého jogurtu, který odmítá?

Dotaz: omlouvam se, tenhle dotaz sem asi uplne nepatri, ale nejak jsem si zvykla se obracet se vsim ohledne vyzivy na tebe :-). Tak se omlouvam. Agate uz kojeni, jako svacina nestaci. Ovoce jsem musela presunout na dopoledne, protoze po odpoledni ji v noci velmi bolelo brisko. Ted jsem zacala s jogurtem a bily nechce. nejak nemam zadny napad, co jineho ji dat. jeste zkusim jinou znacku, ale nevim, aktivii skoro zvracela.
ted se dorazi kukuricnyma krupkama :-)

Odpověď: Ditko, i dotazy ohledně výživy patří tady. :-) Můžeš zkusit jí do toho jogurtu nastrouhat trošku ovoce nebo dát trochu přesnidávky. Nemusí toho být moc, ale určitě jí to chuť bílého jogurtu zpříjemní. S těmi jogurty mívá hodně dětí problémy, hlavně s bílými, některé to úplně natahuje. Časem se většinou stejně zprotiví a je potřeba hledat, jak to vymyslet jinak.
Do jogurtu můžeš nadrobit i nějaké sušenky, piškoty. Fantazii se meze nekladou. Dá se do nich také dát kvalitní džem, nejlépe slazený fruktózou, tak jako ovoce. No, záleží na Vás. Ale zase to nepřeháněj, ať to není příliš sladké.

Doplnění maminy: susenku jsem zkousela - neuspesne a ovoce jsem prave chtela vynechat - zkusim nejaky ten dzem asi. Nebo existuji ovocne, ktere by mohla?

Rada: Určitě existují, musíš se mrknout na složení, aby neobsahoval žádná barviva, aromata, sůl, přidaný cukr apod. Toho ovoce či přesnidávky by stačilo na ochucení třeba 150 ml jogurtu trošičku - 2-3 lžičky, to nejde brát jako ovocnou svačinku a takové množství by prckovi nemělo dělat problémy. To spíše s tím džemem hooodně opatrně, jen maličko, bývají hodně sladké, obsahují i více než 50% cukru.

Autor
-
Odmítání příkrmů
09. 11. 2006 18:36:05
ID otázky: 29327

Fotogalerie

Databáze
otázek a odpovědí
Vstoupit