on-line poradna

Poradna trvale uzavřena.

10 měsíční dítě je plně kojeno, příkrmy odmítá, má z nich legraci

dotaz: Veronice bude ve středu 10 měsíců.Stále ji ještě plně kojím,váží 9100 g(více méně v normě), klidné, veselé, nebojácné, pohodové dítě. Jen ukecaná po mně! Od ukončeného 7. měsíce se jí pokouším nabídnou nějaký příkrm, ale vždy se stejným výsledkem, vesele se tomu chechtá a je to všude, jen v ní nic.Dneska jsem po pokusu o oběd musela obě vykoupat. Alespoň jsme se zasmály. Doktorka šílí, tak si vymýšlím, že jeden příkrm denně spapá. Asi to jednou týdně zkusím, nebudu ji přeci šiškovat jako naše bábi husu. Jak to vidíš ty? Díky!

odpověď: Verčo, chce to opravdu stále nabízet, pokud nechce kaše a rozmixované jídlo, tak už klidně nabídni něco na žužlání do ruky - zeleninu uvařenou do měkka (kousek mrkve, růžičku brokolice, bramboru), rohlík, kukuřičné křupky. Verča už má věk na to, aby začla rovnou s kousky, je dost možné, že se jí prostě není sympatická kašovitá konzistence jídla. Posaď ji k vašemu stolu a nabídni jí to, co máte na talíři. Udělejte si takové jídlo, aby ho mohla i holčička. Neboj, dříve nebo později se jíst naučí, buď trpělivá, ale do jídla nenuť.

reakce maminy: snažím se aby malá s náma seděla na sedánku u stolu, alespň o víkendu a veřeřích. Dám ji něco do tlapky, ale spíš to drobí a směje se na nás. Zejména rohlík. Na procházkách je krmička ptáčků, Máš ale pravdu, že jí asi vadí ty hnusné mixy, v tom je asi po mně. To manžel má naopak kašičky velmi rád.
Budu to dělat dál jak jsem dělala a jak ty říkáš, prostě dál a dál zkoušet. Děkuji

Autor
-
Odmítání příkrmů
05. 10. 2006 18:18:20
ID otázky: 29147

Fotogalerie

Databáze
otázek a odpovědí
Vstoupit