on-line poradna

Poradna trvale uzavřena.

Je potřeba začít už s příkrmy u 5 měsíčního dítěte, které je kojeno jen částečně a jinak je na UM?

dotaz: Holky, prosím o pomoc. Matýsek měl předevčírem 5 měsíců. Do 3 měsíce plně kojen, od 3 kojen částečně a dokrmován Nutrilonem Omneo. na váze přibývá. Dětská doktorka chce abych ho už přikrmovala i zeleninou. Je to pro mě depka, nevím, jestli si to umíte některá představit - v poledne nachystat Nutrilon,udržovat ho v teplotě, ohřát příkrm (zatím jen mrkev od Hipp), vypít kojící čaj a malého obložit bryndákama a hurá na věc. Nejdřív mrkev, pak kojit, pak flaška. Odříhnout a vše od mrkve. Jste tady některá, která to měla podobné (dítě částečně kojené a cca od konce 4 měsíce dokrmované)? Potřebovala bych se na pár věcí zeptat a taky slyšet, že v tom nejsem sama.

moje rada: Hančo a nestálo by za to navrátit se k plnému kojení? Proč jsi začla s dokrmem UM? Chceš-li si o tomto popovídat, tak přijď na vedlejší diskuzi Kojení. Jinak s příkrmy se začíná až po 6. měsíci věku, dokonce už i v případě dětí plně na UM se doporučuje ty příkrmy posunout až k tomu 6. měsíci.


info od maminy: Ahojky Jiřinko, přikrmovat jsem začala, protože jsme byli s malým v nemocnici pro špatné jaterní testy a tam mě přesvědčili (předtím mě i přesvědčovala naše dětská doktorka), že mám málo mlíka (malý stál přes týden na váze a měsíc předtím byli přírůstky hraniční). Tím pádem v nemocnici začalo kojo-krmení. Každý se diví, že kojení tak dlouho vydrželo, malý dostává příkm v lahvičce Avent, ale mlíka už je méně. Takže Maty není ani plně kojený, ani plně na umělé výživě. Všude čtu jen že plné kojení - příkrmy od 6 měsíce, plná umělá výživa - příkrmy od 4 měsíce, nikde tohleto kojo-krmení. Proto moje zmatenost a pochyby o doplňování zeleninovým příkrmem

moje reakce Aha, Hančo. Ale klidně můžeš ty příkrmy ještě o měsíc odložit, jak se budeš cítit.

Autor
-
Příkrmy - kdy a jak začít
05. 10. 2006 18:08:27
ID otázky: 29136

Fotogalerie

Databáze
otázek a odpovědí
Vstoupit