on-line poradna

Poradna trvale uzavřena.

Dvouměsiční dítě se stále odtahuje od prsu

dotaz: Ahojky maminky! Prosím vás o radu. Poslední dny mi můj 2-měsíční poklad špatně papá. Když začnu kojit, tak asi pět minut papá hezky a pak se začně odtahovat. Dám mu tedy opět prso, on si několikrát sosne a zase se odtáhne. Takhle to udělá několikrát, takže pak kojení ukončíme. Papáme tedy tak 10 minut a po třech hoďkách. Nevíte některá, čím by to mohlo být. Nevím, jestli mám dostatek mlíčko, a nebo mu to naopak teče rychle a proto se odtahuje? Když prso zmáčknu, tak z něho mlíčko teče. Prosím poraďte.

odpověď: Lady, tohle prostě děti v tomto věku dělají často. V tomto věku už vidí velmi dobře a začínají se živě zajímat o okolní svět. Zkoušejí, co si můžou dovolit. Prostě se rychle nasytí a pak už vymýšlejí blbosti. Nejde o nic závažného, buď prostě trpělivá a nenech se nijak znervoznit. Naopak buď v klidu a koj někde v tiché, klidné místnosti, kde dítě nebude nic a nikdo rozpylovat. Svleč se do půl těla, dítě nechej jen v pleně a koj v kontaktu kůže na kůži - to děti hodně uklidňuje.
Takže neboj, je to normální a ty se musíš smířit s tím, že období klidného,hodného miminka u prsu skončilo, nyní už prcek stále bude vymýšlet nějaké blbinky. :-)

Fotogalerie

Databáze
otázek a odpovědí
Vstoupit