on-line poradna

Poradna trvale uzavřena.

Dítě je při kojení nevrlé

dotaz: Zdravím všechny,hlavně Jiřinku. Myslela jsem si,že tu budu snad dnes první... :o)
Nedávno jsem tu žádala o radu, jestli svého Honzíka v parném létě jen kojit nebo přidávat další tekutiny.Jiřinka mně moc podpořila a pomohla.Ono kojení je především o psychice. Honzíka dál pouze kojím (ale pro klid duše jsem si koupila kojeneckou vodu a sříkačku :o)).
Teď bych potřebovala poradit,jak často ho kojit. Dotaz naštěstí není nijak akutní.
Přes den ho přikládám pokud je vzhůru max. po dvou hodinách,i když se nijak vehementně nehlásí, stačí,když je jen trošku nevrlý a zkouším mu prso dát. Někdy si cucne a dělá u toho opičky, někdy pije. Nevím, jestli ho nepřekrmuju.Třeba je nevrlý z jiných příčin. Asi před 14 dny kakaával tak jednou za tři dny, teď kaká častěji, každý den většinou, jeden den dokonce 4krát. Barva stoličky je stejná, tmavě žlutá. Objevili se v ní ale zase takové kousíčky a vlákenka, jako dřív.Včera jsme museli dokonce po dlouhé době použít rourku.Chuděrka se nakonec několikrát pokakal. Stolička byla při každém zatlačení jiná.Jednou skoro tuhá,jakoby už "hovínko" jednou úplně tekutá. Než byla ta vedra, Honzík si najel na krásný tříhodinový interval přes den sám. Teď v panice, abych mu nepřivodila nějakou dehydrataci, mu možná taky škodím přebytkem.Nevím jak poznat jestli má hlad. Nerada bych ho nechalal vyhladovět a vyžíznit v tomto parnu.
Jinak máme 3,5 měsíce a pravděpodobně už kolem 8kg.Nevím, dnes jdem k paní doktorce. Vím, že pokud se zeptám jí, tak mi poradí nabídnout Honzíkovi vodičku nebo čaj, ale tím právě já nechci kojení narušit.
Mockrát děkuji za rady.
Jinak jmenuji se taky Bohunka :o))Ale zkušenosti se 4 dětmi tedy opravdu nemám, Honzík je náš první.

odpověď: Bohunko, ahoj, já bych si z toho nedělala hlavu. Dost možná, že je prcek nevrlý z toho vedra, i to kakání může být vedrem ovlivněno. Dělala bych to tak, jako to dosud děláš - prostě prso nabídnout a dítě si samo rozhodne jestli si chce jen cucnout na žízeň nebo se napije více. Když nabízíš zhruba co 2 h přes den, tak by to mělo na hydrataci dítěte bohatě stačit, neboj se. A jak poznáš, že má tvé děťátko hlad? Na to jsi přeci největší odborník jenom a pouze ty - takže se zkus méně stresovat tím, zda to děláš správně, ale prostě si prcka jen užívej. Ty ho znáš nejlépe. Samozřejmě, že i v tomto věku může mít bolení bříška, prdíky....s tím vším děti mohou bojovat do 5. - 6. měsíce věku (v čím dál menší míře), pak už se hodně hýbou a stav se lepší. Přeji příjemné léto!

Fotogalerie

Databáze
otázek a odpovědí
Vstoupit