on-line poradna

Poradna trvale uzavřena.

Je vhodné používat elektrickou odsávačku, když mé dítě odmítá kojení a já ho krmím odstříkaným mlékem?

dotaz: Chtela jsem se zeptat na vhodnost pouzivani el.odsavacky,dcera byla do 3 mesice kojena bez problemu,nyni uz 14 dni prso odmita,musim odsavat.Z prsu se napije jen brzy rano/ ve 3 a v 6 hod/,ale pak zbytek dne se od prsa odvraci a odmita pit.

odpověď: S tou odsávačkou - samozřejmě, že je vhodná, pokud je nutné laktaci v prsu udržovat. Ale stále a stále nabízejte to odmítané prso, mnoho dětí jedno prso upřednostňuje před druhým. Asi z něj mlíčko hůř teče a na to pomůže, když budete prso před kojením nahřívat, můžete si na něj i v průběhu kojení dát teplý obklad a také při kojení popíjejte teplý nápoj, to lépe pomůže spouštění mlíčka. Buďte trpělivá a rozhodně nevzdávejte kojení z toho prsu - musíte ho dítěti udělat zase sympatické. Zkuste při kojení kojit z toho, které přijímá lépe a pak nenápadně přesunout k tomu druhému do zadní polohy, tzn., že s dítětem nebudete téměř manipulovat.
Není zcela z vašeho emailu zřejmé, zda odmítá jedno či obě prsa. Pokud obě, tak se jedná o bojkot kojení a i v tomto případě je nutné hlavně prsa stále nabízet a udělat z kojení intimní rituál. Kojit v tiché, klidné místnosti, můžete se obě svléknout - dítě do pleny a vy do půl těla. Kontakt kůže na kůži děti hodně uklidňuje. Můžete přes sebe přehodit deku, udělat takový kojící tunel. Hlavně buďte trpělivá a nedávejte lahev - děti se rády ke kojení vrátí, jen mají občas takové období odmítání.

Autor
-
ID otázky: 29012

Fotogalerie

Databáze
otázek a odpovědí
Vstoupit