on-line poradna

Poradna trvale uzavřena.

4,5 měsíční dítě už dva týdny odmítá kojení

dotaz: Už víc než dva týdny mám problémy při kojení svého chlapečka. Někdy hned po probuzení se napapá krásně a pak ještě usne. Myslím si že nejlépe jí když je ospalý. Ale jak si nevšimnu, že už je vzhůru, protože je potichu a pak ho vyndám a chci mu dát jíst tak šíleně brečí odtahuje se. Někdy si cucne a vše se zase opakuje. Mlíčko se mi spouští dobře. Myslela jsem si že je to bojkot kojení, ale už to trvá moc dlouho. Zkoušela jsem ho dokrmovat stříkačkou, ale to se také nesetkalo s velkým úspěchem. Jednou mi celé to dokrmování brečel a pak se pozvracel. Když jsem měla tento problém asi týden tak jsem byla s malým u doktora, protože se mi zdálo, že má propadlou fontanelu, ale doktor mi řekl, že je vše v pořádku, že malý i pěkně přibírává, ale to je asi tím, že ho kojím i v noci, aby mi nehubnul. Jinak když ho donutím aby jedl, tak je spokojený. Přestávka přes den je někdy i pět hodin a ani pak nebrečí hlady. Udělala jsem něco špatně? Nebo jen nemá takovou potřebu jíst. Když byly ty tepla tak papal i každé dvě hodiny. Jinak přes den jí tak čtyřikrát a v noci dvakrát. Zítra raději zajdu na převážení mám velký strach, aby nehubnul. Mám počkat až mi pláčem řekne, že má hlad? Ale to asi také asi špatně poznám, protože on pláče i když je unavený a to pak nechce jíst vůbec. Mám strach, že až budou znova tepla a on bude jíst tak jak teď tak bude dehydrovaný. Prosím zkuste mi poradit.

odpověď: Petromilo, to, čím procházíte je skutečně bojkot kojení. Někdy bývá i takto dlouhý a urputný. Nemůžeš dělat nic jiného, než trpělivě a hlavně v klidu nabízet kojení. Nesmí se z toho stát trauma ani pro jednu stranu, dítě musí z tebe cítit klid. Vím, je to těžké, ale půjde to, uvidíš. Děti před rokem věku se chtějí odstavit jen velmi, velmi vzácně, v drtivé většině to je přechodná záležitost. Pokus se udělat z kojení více intimní záležitost - koj v tiché, klidné místnosti, kde vás nebude nic a nikdo vyrušovat, nebude tam hrát televize ani rádio. Ty se svleč do půl těla a prcka dej jen do plenky, kontakt kůže na kůži děti hodně uklidňuje. Přehoď přes vás nějakou lehkou deku, i přes hlavy, prostě si udělejte takový kojící stan. Vyzkoušej také různé polohy, někdy dokonce musí maminka položit dítě na zem a kleknout si nad něj, aby mu prso spadalo přímo do pusy - někdy jsou tyto experimenty velmi úspěšné, dítě to rádo zkusí a postupem času se dá zase kojit normálně, zcela na to, že někdy prso nechtělo zapomene.
Nevzdávej to a hlavně se nenervuj, vím, že je to hrozně těžké, ale touto situací prochází mnoho maminek, není to nic neobvyklého.
Co se týče toho časového režimu, já bych zkusila co 3 h prckovi prso nabídnout, ale rozhodně nenutit nějakým násilím.
Držím palce, vydrž, určitě se prcek k prsu brzy rád vrátí!

Autor
-
ID otázky: 29007

Fotogalerie

Databáze
otázek a odpovědí
Vstoupit