on-line poradna

Poradna trvale uzavřena.

Dítě, převedené na lahev zcela odmítá prs, nenechá se ani jednou přiložit

dotaz: Jiřinko, prosím o radu. Mám 3 měsíce straré miminko, kterého jsem odnaučila pít z prsu, protože jsme přešli na UM z flašky. Teď MM odstříkávám a dávám mu ho také z flašky. Psala jsi mi, že bych ho měla alespoň jednou za den přiložit, aby se v prsu tvořili protilátky.

Jenže on už to prso nechce ani jednou za den. Dělá u toho strašný scény. Ječí jak siréna, no hrůza. Myslíš, že bych ho ještě mohla naučit nějakým způsobem z prsu pít. Bojím se ho zase přikládat často, aby ke mě potom chtěl jít, když si bude myslet, že pokaždé když ho vezmu, tak dostane prso a bude scéna. Snad se obávám zbytečně. Budu moc vděčná, když poradíš

odpověď: Jandyku, máš můj obdiv, ty se tak snažíš pro své dítě udělat maximum, jsi skvělá! Dle toho, co píšeš, je, bohužel, už s kojením u prsu konec. Tvé dítě je už tříměsiční a prso odmítá velmi razantně, láhev vyhrála. Ale nebuď smutná, můžeš ho klidně krmit svým odstříkaným MM, jsou maminky, které takto kojí i déle než rok. MM v lahvi má stejnou hodnotu jako to z prsu, je to prostě alternativní kojení a ty můžeš klidně prohlásit, že své dítě kojíš. Když ho 1x za den necháš olíznout své bradavky (nemusí to rozhodně být nějaké regulérní kojení ani přisátí), tak to stačí k předání informací o bakteriologickém osídlení v ústech dítěte. A i kdyby se to nedařilo, tak se nic hrozného nestane. Takže být tebou, tak už nyní těch marných pokusů u prsu zanechám, jen 1x za den to zkusím (nejlépe večer, v noci, či ráno, kdy je dítě ospalé a bude ochotné chviličku u prsu pobýt) a odstříkávám a dávám to MM v lahvi. Držím palce a klaním se před tebou, máš můj obdiv!

reakce maminy: Díky moc za rady, tak se na to vyprdnu a nutit ho k prsu nebudu. Opravdu ječí, jako kdybych ho snad týrala.

Chodím jsem strašně ráda pro podporu. Taky mi hrozně pomáhá snaha ostatních maminek a vím, že nejsem sama, kdo takhle bojuje. Ještě jednou musím napsat, jak jsi obdivuhodná a že nám tady tak krásně radíš a podporuješ nás.

Autor
-
ID otázky: 29004

Fotogalerie

Databáze
otázek a odpovědí
Vstoupit