on-line poradna

Poradna trvale uzavřena.

Mám problémy při kojení s kloboučky, stále se objevuje kvasinková infekce

dotaz: Ahoj Jiřko a ostatní, potřebovala bych poradit ohledně kloboučků na kojení. synovi je těď měsíc a po velkých problémech konečně kojíme - nejdřív nebylo mlíko, dokrmovali jsme nutrilonem, nejdřív injekční stříkačkou, tu pak začal odmítat, takže jsme museli najet na lahev, mezitím pokusy o kojení, odstříkávání, už v nemocnici mi řekli, že potřebuju kloboučky, mám velká těžká prsa ale bradavky skoro nic moc, ty vzniknou jen když je mladej vcucne do kloboučku, takhle v pohodě pije. Pak jsme ale bojovali a bojujem s plísní v pusince a na bradavkách, tak jsem zkusila krmit bez nich, ale během týden jsem si vyrobila děsný trhliny. Tak nastalo zase odsávání ... no teď už je to lepší, mléka dost, lakt. poradkyně mi zkontrolovala způsob krmení, teda i ona mi doporučila kloboučky, takže krmíme v pohodě ale s kloboučkama. Všude tu čtu, že jsou jen přechodné řešení, že se nemají používat pořád. Taky opravdu nevím, taky z nich nejsem nadšená, ale je fakt, že kluk v pohodě jí, mě to chrání prsa, myslíte, že bych se měla znovu pokusit začít krmit bez nich (dost se toho bojím, abych zase neměla do dvou dnů rozžvejkaná prsa) a nebo se s nimi smířit? díky moc za názor, jsme moc ráda, že tahle diskuze funguje, hlavně díky paní Jiřce. Mája

odpověď: Májo, určitě se dá kloboučků zbavit. Dle toho, co píšeš, tak naděje jistě je. Píšeš, že má malé bradavky, které jsou utopené ve velkých prsou. Musíš se tedy pokusit před kojením vytvarovat bradavku a dvorec. Nahřej si před kojením prsa a lehce odstříkej a rozmasíruj dvorec, aby se dítěti dobře chytal. Bradavku lze trochu vytáhnout, můžeš zkusit třeba injekční stříkačku, odstřihnout tu špičku, píst vložit naopak a tu neustřihlou stranu položit na prso a podtlakem vytáhnout bradavku. Tak by mělo být vše připraveno pro to, aby se dítě mohlo dobře chytat i bez kloboučků. Určitě to zkoušej, vyplatí se to.
Ta kvasinková infekce může být skutečně způsobená kloboučky, člověk se může snažit jak chce, ale sterilita těch kloboučků prostě zajištěná nikdy nebude. Kvasinky milují vlhko a teplo a přesně tohle prostředí vzniká při kojení s kloboučky. Tu kvasinku musíš u sebe i dítěte léčit pomocí genciánové violeti, pokud to nepomůže, tak se poraď s lékařem, může vám předepsat mastičku či jiný roztok. Ty se snaž prsa co nejvíce větrat, pořiď si chrániče bradavek od firmy Medela.
Pokud ti poradkyně zkontrolovala techniku kojení, tak by se prasklinky dělat neměly - ty jsou způsobené právě kvasinkovou infekcí, která se musí dobře zaléčit.
Majko, ještě jedna rada. Kup si šajvějový čaj a uvař si ho hodně koncentrovaný a tím vývarem si potírej dvorce i bradavky. Šalvěj má protiplísňové účinky, tak by to mohlo trochu pomoci. Ale pozor, čaj nepít, snižuje to laktaci.

Autor
-
ID otázky: 28824

Fotogalerie

Databáze
otázek a odpovědí
Vstoupit