on-line poradna

Poradna trvale uzavřena.

9 měsíční dcera vyžaduje uspávání u prsu a časté noční kojení. Mám ji odstavit?

dotaz: Ahoj všem:-) potřebovala bych poradit jak ze začarovaného kruhu. Moje holčička má 9m., přibírá normálně a je stále kojena s příkrmy 5x denně. problém je v tom, že bez prsu neusne ani přes den ani večer a v noci se budí 3-4x někdy i více, hlad nemá, chce se prostě přisát. o k ní vstával manžel, že by ji utišil on, ale měla úplné záchvaty a já vždy vyměkla a prso jí zase dala. už jsem docela utahaná nevím jak dál, zda se to samo zlepší nebo ji mám odstavit, ale jak? bez řevu to asi nepůjde, nechci dělat nějaké násilné zásahy např. zmizet na víkend pryč, proto bych se s vámi chtěla poradit. Děkuju za všechny informace a zkušenosti.

odpověď: Shajen, odstavit úplně od kojení 9 měsíční dítě je brzo. Ale rozhodně bys mohla ho odstavit od nočního kojení. Samo se to rozhodně nezlepší, protože sis holčičku naučila na prso jako dudlík a uspávací prostředek. Tady nebude jiná cesta, než jí to prso nedávat a uklidňovat a uspávat ji jinak. Prostě k ní vstanout, pohladit, položit, můžeš ji pořídit nějakého plyšového mazlíčka, který bude s ní a bude si ho moci držet, dej jí místo prsu dudlík, pokud ho přijme. Ale prso ji nedávej na uspávání, jinak bude dcerka za chvíli vstávat i každou hodinu. Za chvilku bys také mohla uvažovat o přesunu do jejího vlastního pokojíčku, to také pomůže. Dítě v tomto věku reaguje docela dost na pohyb v pokoji, v posteli a hned je vzhůru. Dítě budí rodiče a rodiče budí dítě.
Držím palce, tady jiná cesta než pevná vůle a odhodlání nevede, jinak se staneš dočista otrokem.

Doplnění maminy: děkuji moc za radu :-) pokjíček mám v plánu, snad na podzim bude hotový. s dudlíkem je problém, nechce ho a má ho jako hračku. místo dudlíka má mě :-( Další problém je s postýlkou, nechce tam být, tak spí na zemi na dece, z postele mi spadla. jsem asi měkká matka, budu se holt muset obrnit a vydržet.

Autor
-
Noční kojení či krmení
03. 10. 2006 20:36:31
ID otázky: 28764

Fotogalerie

Databáze
otázek a odpovědí
Vstoupit