on-line poradna

Poradna trvale uzavřena.

Syn chce najednou velmi časté a dlouhé odpolední a večerní kojení

dotaz: Ahoj, prosím vás všechny moc o radu. Jsme s 12týdenním synem na dovolené u manželových rodičů na Slovensku a a posledních pár dní se večer co večer (respektive už od odpoledne) opakuje stejný scénář: malý jako by se při kojení nemohl zasytit. Sice se po kojení třeba sám pustí u dokonce i usne, ale vzbudí se za pár minut a srdceryvně a hladově řve. Případně se pustit odmítá a spokojený a tichý je jedině u prsa. Jinak zase následuje děsivcý řev. Napadl mě růstový spurt a fakt, že večer je nejmíň mléka a on zase nejunavenější, ale nějak to nezvládám. Přikládám ho od odpoledne každou hodáinu i častěji, ale prostě pokud nemá v puse prso, tak řve a řve. Problém je, že nikdo nechápe, proč nechci dát dokrm. Já se ale bojím, že tím by se nic nevyřešilo, jen by se mi snížila tvorba mléka. Včera večer nakonec dostal po posledním z řady nekonečných pokusů nakojit ho 150 ml UM a spokojeně usnul... Jinak v noci a přes dne problém nemáme. Dnes dopoledne, když spal 4 hodiny v kuse, mi dokonce začalo unikat MM - nevím, jestli oprávněně, ale brala jsem to jako odbré znamení, jako že mléka nemám zas tak málo. Ještě jsem někdy zapomněla, že večer se někdy rozbrečí i u prsa, pouští ho a zase vztekle loví, jako by byl naštvaný, že z něj nic nevymáčkne... Jen pro úplnost, s kojením problém nebyl do synových 3 týdnů, pak byl hospitalizován kvůli novorozenecké žloutence, v nemocnici nasazeno UM, toho jsme se po příchodu domů po cca 2 týdnech bojů zbavili - až na večer, kdy místo jednoho kojení dostával právě UM. Já jsem pak místo toho večerního kojení odsávala a z obou prsů jsem získala většinou kolem 90 ml MM? rozptyl od 40 do 130 ml. Před dovolenou jsem se několik dní pokoušela zvýšit laktaci odsáváním po každém kojení, ale neodsála jsem prakticky nic, jen nějakých 5ml z obou prsů :( Prvních několik dní an dovolené bylo vše v pohodě, dokonce jsem přestala dávat večerní UM a plně jsem kojila. Mlaý byl spokojený, ale pak vypuklo tohle. Nevím, co dělat.

odpověď: Liao, vydrž, může to být růstový spurt, ale také změna prostředí může na dítě takto půzobit. Pokus se zachovávat rituály stejné jako doma, nepřepínej dítě, moc podnětů může vést právě k tomu, že dítě je neklidné, není schopné usnout a hledá pocit jistoty a klidu u mámina prsa. Zrovna dnes mi volala jedna mamina se stejným problémem, dítě bylo zahlcené stálými návštěvami a cestováním, změnami prostředí...
Koj v klidu a tichu, dej si před a při kojení teplý obklad na prsa a popíjej při kojení teplý nápoj, aby mlíčko lépe teklo. Prsa nabízej stále dokola, jedno, druhé, znova první, druhé, dokud dítě nebude spokojené. Jste šikulky, jistě to zvládnete, ten třetí měsíc bývá zlomový a hodně maminek zbytečně přestane kojit, protože neví, jak na zvýšené požadavky dítěte reagovat. Držte se!

Autor
-
ID otázky: 28762

Fotogalerie

Databáze
otázek a odpovědí
Vstoupit