on-line poradna

Poradna trvale uzavřena.

Časté kojení přes den a dlouhé večerní kojení u 4 měsíčního dítěte

dotaz: nejak som vzdala docitat o co tu ide, ja mám dotaz ku kojeniu, už som sa tu kedysi pýtala, ale to bolo na začiatku. Môj malinký má o pár dní 4 mesiace. S kojením s trápim od začiatku, odstriekanú nemám v chladničke ani kvapku mlieka. Keď mal malý 10 týždňov to bolo chvíľočku super, dokonca spal tak 5 - 7 hodín, ale teraz o5 hrôza. Kojím takmer každú hodinu, a vôbec teda nemám pocit, že mám mlieka viac. Večer kojím pred uspaním aj dve hodiny. Pred pár dňami som si skúsila v noci mlieko odstriekať, mala som ledva 30 ml z obdivoch prsnikov. Možno je to aj stresom, starší syn mal veľké problémy so zubami, obrovský opuch, horúčky, manžel pracuje doma, tak stále kmitám. Už ani nejde o to, že neustále kojím a v malých prestávkach upratujem a varím, ide o to, že mám pocit že je malinký hladný.
Mala som doma aj poradkynu pre kojenie a článkov o kojením som prečítala snad milion, tak ja už neviem.

odpověď: Borůfko, ahojky, to jsi šikula, že sis nechala zkontrolovat techniku kojení poradkyní. Je vidět, že ti to tehdy pomohlo. To, že nyní kojíš častěji může být způsobeno více faktory -

1. je horko a děti chtějí častěji, je více předního mléka, které je spíše na žízeň a děti tudíš mohou mít více hlad.
2. procházíš laktační krizí, ta se může okolo 4. měsíce vyskytovat
3. tvůj stres má vliv na spouštění mlíčka a dítěti se k němu špatně dostává.

Ještě se zeptám, jak tvé dítě přibývá na váze? Před těmi 2 měsíci jsi psala, že přibíral 100 g týdně, jak to bylo ty další 2 měsíce?
Tak a co nyní? Vím, že je to těžké, ale potřebuješ mít u kojení pohodu, jinak dítěti můžeš tok mléka skutečně brzdit a ono se pořádně nenapije. Takže se pokus kojit v klidu, v klidné místnosti, najdi si tu nejpohodlnější polohu, zkus se alespoň během kojení vyvarovat stresu, hluku a přemýšlení o nemoci druhého dítěte. Vím, že je to těžké, ale musíš to zkusit, protože to hodně ovlivňuje kojení. Dej si na prso před a v průběhu kojení teplý obklad a popíjej při kojení teplý nápoj, to pomůže mlíčko lépe spouštět. To, že odstříkáš málo mlíčka, tím se vůbec netrap, mléko se tvoří v průběhu sání dítěte. Během kojení se pokus střídat častěji prsa, to ještě více tvorbu podpoří. Taky vyzkoušej další prostředky, které mohou pomoci zvýšit tvorbu - čaje pro kojící maminky, meltu, jez ananas a hrušky. Co se týká toho dvouhodinového kojení večer - nenechávej dítě tak dlouho u prsu, to už pak sloužíš jako živý dudlík. Dokud dítě mlíčko polyká, tak saje účinně, jak už jen dudlá, tak není důvod, aby bylo u prsu.
Držím pěsti, ať se situace brzy zklidní, mělo by se to zlepšit.

Autor
-
ID otázky: 28758

Fotogalerie

Databáze
otázek a odpovědí
Vstoupit